UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков виступив проти люстрації

Спікер Ради вважає, що відповідальність має бути персональною

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що не підтримує люстрацію, оскільки, на його думку, відповідальність має бути персональною, а не колективною.

Як зазначив спікер в інтерв'ю РБК-Україна, він "до люстрації дуже специфічно ставився і раніше", його позиція не змінилася.

"Моє ставлення до люстрації досить специфічне: я її не підтримую. Під люстрацію потрапило багато людей, які були ефективні і які об'єктивно не були замазані в гучних скандалах. Чи є за ними корупційний шлейф? Не мені судити, цим повинні займатися правоохоронні органи", - зазначив Разумков.

Спікер наголосив, що в його розумінні "відповідальність має бути персональною", і навів приклад своїх знайомих, "які не справляли враження злісних корупціонерів вселенського масштабу".

"Якщо ви злодій, якщо ви чоловік, який замішаний в корупції або якихось ще страшныших діяннях, вас не звільняти треба – вас треба садити. Цим повинні займатися правоохоронні органи, потім зібрані матеріали повинні бути відправлені в суд, і справедливий суд повинен ухвалити рішення відповідно до закону", - додав він.

Водночас, відповідаючи на питання, чи хоче він ініціювати корекцію закону про люстрацію, Разумков сказав, що для цього треба розуміти рівень підтримки такої ініціативи у Верховній Раді.

"Якщо ми говоримо про Верховну Раду, щоб це не було "холостим пострілом"", - резюмував спікер парламенту.

Європейський суд з прав людини визнав закон "Про очищення влади" таким, що порушує права люстрованих чиновників.

В ЄСПЛ вирішили, що люстрація застосовувалася до дуже широкого кола осіб, що призвело до незаконного звільнення заявників. Цим український закон про очищення влади відрізняється від процедур люстрації, впроваджених в державах Центральної та Східної Європи, які є цільовими і вузькоспрямованими, постановили в ЄСПЛ. Україна повинна виплатити п'ятьом заявникам по 5000 євро компенсації моральної шкоди.