UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков розкрив наміри влади щодо закону про особливий статус Донбасу

У нормандському форматі не буде нічого презентуватися щодо змісту закону про особливий статус ОРДЛО

Статус Донбасу буде вирішуватися на нормандському саміті - це розуміють усі. Але ось в якому ключі - Україна сприймає переговори, які відбудуться сьогодні, 9 грудня, насторожено і з побоюванням.

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков передбачає, що після зустрічі в нормандському форматі відбудеться "більш ніж якісна дискусія" щодо закону про особливий статус Донбасу.

Разумков в ефірі телеканалу Україна заявив, що в нормандському форматі не буде нічого презентуватися щодо змісту закону про особливий статус ОРДЛО.

"Після повернення з нормандської зустрічі, я думаю, буде більш ніж якісна дискусія із цього приводу", - підкреслив голова Верховної Ради.

Після цих зустрічей, за його словами, "буде додаткова позиція, яка буде більш ніж детально проговорюватися українським суспільством і буде дійсно прийматися у Верховній Раді".

Разумков сподівається, що насамперед держава об'єднається навколо таких речей, як захист територіальної цілісності і суверенітету.

Україна не гаятиме часу у разі провалу Мінських домовленостей, на цей випадок у команди президента Володимира Зеленського є "план Б", зазначив помічник президента Андрій Єрмак. За його словами, план полягає у тому, щоб "збудувати стіну і жити далі".

"Ми не будемо витрачати багато часу, якщо ми не побачимо з російської сторони бажання виконувати "Мінськ". Ми не будемо чекати роками, ми визначили обмежений час", - наголосив він під час під час виступу на зустрічі у Лондоні, організованій Chatham House та "Українською призмою".

Він не уточнив, скільки саме готові зачекати у Зеленського, однак як свідчать попередні заяви представників президентської команди, отримати чітку позицію щодо імовірності мирного врегулювання в Донбасі там очікують о першій половині 2020 року.

"Україна зробить все від нас залежне, щоб добитися припинення війни і миру дипломатичним шляхом. Але ми, безумовно, маємо і "план Б". Якщо ми не побачимо сьогодні готовності з боку РФ йти до мирного процесу, до виконання Мінських домовленостей, що ж, будемо тоді не в фігуральному плані будувати стіну і жити далі", - цитує помічника Зеленського "Європейська правда".

У цьому питанні Україна розраховує на досвід Ізраїлю. Водночас Єрмак наголосив на тому, що команда президента налаштована на успіх переговорів.