UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков озвучив перспективи України в НАТО: не за рік

Спікер Ради вважає, що Україна може теоретично стати членом НАТО протягом 10 років.

Україна не зможе за рік виконати умови для вступу в НАТО, теоретично це можливо протягом 10 років. Такий прогноз озвучив в інтерв'ю "Радіо Свобода" спікер Ради Дмитро Разумков.

"Сказати, що це станеться через рік? Ні. Давайте будемо відверті, за рік це зробити ми не зможемо. Є позиція, яку ми чуємо від наших іноземних партнерів. Їх треба буде переконувати. Ми повинні провести багато реформ для того, щоб відповідати і стандартам НАТО в плані обороноздатності, і в плані стандартів забезпечення української армії, і багато інших речей, з одного боку. 10 років - теоретично це можливо", - підкреслив Разумков.

За словами Разумкова, український парламент робить багато для того, щоб наблизити Україну до НАТО.

"Багато що робить, починаючи від забезпечення української армії. ДОЗ (державні оборонні закупівлі - ред), про які ви сьогодні вже згадували. Інші нормативні акти, те, що від нас залежить для того, щоб наблизити і до стандартів НАТО, і забезпечити українську армію. Сьогодні армія - це не просто слова. Це можливість існувати для української держави. Тому що тільки завдяки армії, нашої обороноздатності ми залишаємося суверенною державою. Так, частини окупованих, але поки окупованих територій. І будемо продовжувати це робити", - розповів спікер.

Читайте також: США повинні визначити майбутнє України в НАТО - Волкер

Як повідомлялося, на саміті країн НАТО 14 червня в Брюсселі, Альянс підтвердив прихильність рішенням Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна і Грузія можуть отримати ПДЧ НАТО. Президент Джо Байден заяви про те, щоб отримати План дій щодо членства в НАТО і стати частиною Альянсу, Україні необхідно відповідати критеріям і переконати всіх членів НАТО. Спецпосланець США з питань України Курт Волкер також висловив думку, що США повинні взяти на себе головну роль у формуванні порядку для України і Грузії на шляху до НАТО.

Детальніше про те, чому рішення Брюссельського саміту НАТО - очевидний успіх і така ж очевидна невдача Києва читайте в статті Володимира Кравченка "В "сірій зоні". Довічно?".