UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков і Санду обговорили спільні проблеми та завдання України і Молдови

Перед сусідніми державами гостро стоять проблеми захисту територіальної цілісності, боротьби з корупцією та необхідності проведення реформ.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков звернув увагу президента Молдови Маї Санду на ряд загальних проблем і викликів, що стоять перед двома державами, повідомляє прес-служба парламенту.

У ході зустрічі в Києві у вівторок, 12 січня, співрозмовники обговорили питання захисту територіальної цілісності та суверенітету, впровадження реформ, боротьбу проти корупції та перспективи міжпарламентського співробітництва.

«Сьогодні наші країни мають потребу в посиленні співпраці, адже у Молдови та України не лише спільний кордон і спільне минуле. Нас об'єднує європейське майбутнє і виклики, серед яких - захист територіальної цілісності, боротьба з корупцією та реформи», - заявив Разумков.

«Територіальна цілісність і для нашої, і для вашої країни - не просто слова. Це те, за що ми боремося протягом багатьох років», - підкреслив він.

Український спікер висловив сподівання, що в уже найближчим часом співпраця між парламентами двох країн отримає новий імпульс.

За словами Разумкова, його як громадянина не влаштовує результат роботи антикорупційних органів. При цьому їх діяльність він назвав «стримуючим фактором» для багатьох.

Читайте також: Шмигаль і Санду домовилися підкоригувати Договір про вільну торгівлю між Україною та Молдовою

Свій перший міжнародний візит на посаді президента Молдови Мая Санду здійснила в Україну.

Президент України і Молдови Володимир Зеленський і Мая Санду домовилися про створення президентської ради для вирішення спільних завдань двох держав, а також закликали Євросоюз розвивати формат «ЄС + асоційовані партнери».

Володимир Зеленський, кажучи про Придністров'я, підтвердив, що Україна підтримує територіальну цілісність і суверенітет Молдови. За словами президента, загальною стратегічною метою України і Молдови є набуття повноправного членства в Європейському Союзі.

Крім того, президенти двох країн підписали Меморандум про створення автотранспортного коридору між Києвом і Кишиневом.