UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рамштайн-4: Данілов і Резніков обіцяють українським військовим «приємні сюрпризи»

На зустрічі обговорюватиметься збільшення постачання зброї Україні.

Україна готується до нової зустрічі Контактної групи з оборони (формат «Рамштайн»), яка відбудеться 20 липня. Тож ввечері 18 липня Київ та Вашингтон погодили власні позиції під час розмови міністрів оборони Олексія Резнікова і Ллойда Остіна.

«Я обговорив з нашим чудовим другом Ллойдом Дж. Остіном III майбутню зустріч у рамках  Рамштайну: ми погодили порядок денний, поділилися інформацією щодо контролю над зброєю, що надходить до України тощо. Крім того, Ллойд Остін має деякі дуже хороші новини, але деталі будуть трохи пізніше», - твітнув Резніков.

Своєю чергою секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов розповів, що на зустрічі обговорюватиметься збільшення постачання зброї Україні.

Додаткове озброєння дозволить створити не просто паритет, а й забезпечити перевагу української армії та швидше закінчити війну.

«Що стосується паритету. Сьогодні у нас справді вже зовсім інша ситуація, ніж була місяць тому. Завдяки тому, що ми отримуємо необхідну кількість зброї від наших партнерів, ми встановили певний паритет у певних позиціях. Чи достатньо цього сьогодні? Хотілося б більшого», - розповів Данілов в етері національного телемарафону.

Секретар РНБО додав, що в Європі вже майже закінчуються снаряди радянського зразка – 122 та152 калібр, тож Україна у бойових умовах переходить на стандарти НАТО – 155 калібр та інші. Данілов також висловив надію на поставки Україні далекобійних снарядів для HIMARS.

«Є великі надії на приємні сюрпризи для нашої країни від партнерів на зустрічі «Рамштайн-4». Про наші потреби ми говорили постійно. Частково вони починають задовольнятися – ситуація змінилася у порівнянні з березнем-квітнем, навіть травнем. Потяг пішов – головне, щоб він не зупинявся», - підсумував він.

Про збільшення обсягів військової допомоги в інтерв’ю Forbes говорив і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, постачання з різних країн різними каналами є доволі сталим. Основними викликами залишаються кількість та швидкість поставок.

«Якби ми вчасно отримали більше артилерії 155-го калібру, більше ракетних систем залпового вогню, то Лисичанськ і Сєвєродонецьк залишалися б під контролем України. Але все займає час – так система розгортається», - додав міністр.

Кулеба також пояснив, що ленд-ліз не передбачає згортання наявних програм поставок зброї Україні. Вони працюватимуть паралельно із цим механізмом.

Читайте також: Зустріч глав оборонних відомств на базі Рамштайн може стати регулярною – речник Пентагону

Перша зустріч антипутінської коаліції відбулася 26 квітня на авіабазі НАТО «Рамштайн» у Німеччині, і зібрала за одним столом міністрів оборони майже 40 країн. За її підсумками було визначено контури колективної підтримки оборонних потреб української армії, що бореться проти російських окупантів.

Агресія Росії стала глобальною проблемою наслідки якої ще тільки розходяться по всьому світу. Але вже зараз не бракує спроб сформулювати уроки цієї війни. Учасники Рамштайну, схоже, визначилися: підтримувати треба Україну, а обличчя по інший бік лінії фронту вже ніщо не врятує. Докладніше читайте у статті Сергія Корсунського «Агресія Росії проти України: уроки нашої війни» у ZN.UA.