UA / RU
Підтримати ZN.ua

Раді рекомендували прийняти законопроєкт, який скасує конкурс на посаду директора НАБУ

Автором законопроєкту є фігурант одного із розслідувань антикорупційного бюро.

Комітету з питань організації державної влади рекомендував парламенту прийняти законопроєкт №7654, який стане підставою для зриву конкурсу на директора Національного антикорупційного бюро, а також спрощує процедуру його звільнення, повідомив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Слуги щойно провели через комітет законопроєкт №7654, яким зриватимуть конкурс на директора НАБУ. Голосування в Раді відбудеться, скоріше за все, завтра», - повідомив він

Шабунін нагадав, що діючий закон прямо забороняє подаватися кандидатам, які останні два роки працювали в керівних органах партії та/або були з нею в договірних відносинах. Однак тепер цю норму хочуть скасувати (достатньо припинити таку діяльність прямо перед поданням на конкурс), чим ставлять під загрозу пріоритет політичної незалежності майбутнього директора НАБУ.

«Пізніше напишу, кого саме Банкова пхатиме на посаду Директора НАБУ. Ганьби буде більше, ніж під час конкурсу на керівника САП», - анонсував антикорупціонер.

Він підкреслив, що якісний конкурс на директора НАБУ був і залишається однією з вимог для початку переговорів про вступ України в ЄС та висловив думку, що захід може зупинити надавати Україні фінансову допомогу після ухвалення такого закону.  

У свою чергу депутат Ярослав Железняк підтвердив, що законопроект будь-якою ціною намагаються пропхати в порядок денний наступного засідання ВРУ.

«Правку провести одразу «в першому та цілому» не дамо: ми заблокуємо…. Далі будемо теж блокувати», - заявив він про наявність опозиції до законопроєкту в Раді.

В своєму матеріалі для ZN.UA «Законопроєкт Клочка про НАБУ — підготовка до безкарного розкрадання міжнародної допомоги Україні», він нагадує, що автором законопроєкту є фігурант справи НАБУ Андрій Клочко, 70-річна матір якого за час його депутатства придбала нерухомості на 14,5 млн грн і автомобіль Tesla. Однак саме прийняття такого документу створює відверті ризики для майбутнього України.

«Очевидно, що без прямої вказівки ОП і особисто Андрія Єрмака така ініціатива не була б винесена навіть на комітет. За нашою інформацією, монобільшість отримала вказівку голосувати за законопроєкт на найближчому засіданні», - підкреслив Шабунін.