UA / RU
Підтримати ZN.ua

Раді пропонують заборонити бійцям АТО користуватися мобільними телефонами

Мобільними пристроями пропонують заборонити користуватися під час несення добового наряду, на навчальних заняттях, бойовому чергуванні, а також при переміщенні військ і під час бойового зіткнення

У 3 зареєстрований законопроект №2154 "Про внесення змін в Закон України "Про статут внутрішньої служби Збройних сил України" щодо заборони користування особистими мобільними телефонами, смартфонами і планшетами для бійців в зоні АТО.

Автор документа - народний депутат Ірина Фриз ("Блок Петра Порошенко"). Текст законопроекту на сайті парламенту поки відсутній.

Мобільними телефонами і гаджетами пропонують заборонити користуватися під час несення добового наряду, на навчальних заняттях, бойовому чергуванні, а також при переміщенні військ, під час бойового зіткнення. На території полігонів можна буде їх використовувати тільки з дозволу командира підрозділу. Крім того, під заборону потрапляє використання функції геолокації.

Щоб контролювати використання пристроїв, пропонується вилучати у бійців батареї живлення з мобільних телефонів і планшетів. Причому зазначено, що командир може видати батарею тільки "в певних зонах або після звільнення з розташування військової частини". Така зона для користування мобільними телефонами, смартфонами і планшетами повинна бути розміщена на відстані не менше 300 метрів від краю місця розташування частини.

Читайте також: У Луганську відновили телефонний зв'язок

"Російські підрозділи радіоелектронної боротьби ведуть активний моніторинг радіопростору і використовують дані геолокаціі, які передають мобільні пристрої, особливо смартфони, як координати для наведення систем РСЗВ і артилерії. Також існують факти наведення вогневих систем по випромінювання звичайних телефонів. Величезне число фактів поразки наших підрозділів, особливо на марші, могли стати результатом використання або фонової роботи мобільних телефонів", - цитує "Апостроф" Ірину Фриз.

За її словами, даний документ узгоджений з Минобороной