UA / RU
Підтримати ZN.ua

Раді пропонують вивести Нацгвардію з підпорядкування МВС

Депутати-свободівці хочуть посилити парламентський контроль над цим підрозділом.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про виведення Національної гвардії з системи Міністерства внутрішніх справ України.

Відповідна ініціатива (Про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України") була зареєстрована 4 грудня низкою депутатів-членів ВО "Свобода".

Основним завданням закону його автори бачать "розширення можливостей застосування Національної гвардії, зниження залежності від окремих відомств, розширення парламентського контролю", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

"Проектом Закону пропонується вивести Національну гвардію з-під адміністративного та військово-політичного керівництва Міністерства внутрішніх справ України, передати функції останнього Президенту України та командувачу Національної гвардії, запровадити контроль Верховної Ради України за кадровою політикою та діяльністю Національної гвардії, вилучити з тексту фіксовану чисельність особового складу Національної гвардії України (її визначатиме Верховна Рада, зараз вона обмежена 60 тис. осіб - ред.)", - наголошується в документі.

Якщо згідно з чинним законодавством командувач Національної гвардії України призначається на посаду і звільняється з цієї посади Верховною Радою України за поданням президента України, то цей закон передбачає, що він буде призначатися лише на термін у п'ять років і "достроково звільнятися з посади Верховною Радою України".

Крім того, саме ВР отримає право призначати першого заступника та заступників командувача Нацгвардії України за поданням президента. Зараз це може робити президент без узгодження з паламентом.

Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну гвардію України" 13 березня. Згідно з ним, Внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ було перетворено в Національну гвардію України - військове формування з правоохоронними функціями, що входить в систему МВС і призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань.