Члени Ради безпеки ООН не підтримали пропозицію Москви звернутися до генсека організації Пан Гі Муну з проханням про незалежне розслідування трагедії в Одесі 2 травня. Про це заявив постпред РФ при ООН Віталій Чуркін.
"На жаль, члени Ради безпеки були не готові підтримати наше звернення до генерального секретаря про необхідність незалежного розслідування", - сказав Чуркін журналістам у середу за підсумками закритого засідання Ради безпеки ООН по Україні.
Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва наполягає на міжнародному розслідуванні "одеській бійні" (подій 2 травня): "Ми будемо домагатися того, щоб розслідування було об'єктивним і неупередженим, для цього воно обов'язково повинно бути міжнародним. Я направив відповідні листи генеральному секретарю ООН, генеральному секретарю ОБСЄ".
За словами Лаврова, відповідальності не уникнути "ні українській владі, ні тим, хто їх вигороджує".
ТАКОЖ: Одеська трагедія: Витоки. Причини. Наслідки
2 травня в Одесі загинуло 48 людей, 6 з них - від вогнепальних поранень, 10 - після падіння з висоти при спробі врятуватися від пожежі у Будинку профспілок. Ще 32 людини загинули через отруєння газами і парами, а також в результаті контакту з димом та полум'ям під час перебування всередині палаючої будівлі.
Для розслідування подій, які відбулися на початку травня в Одесі, створена потужна слідчо-оперативна група. До її складу увійшли близько 200 працівників МВС і СБУ, в тому числі - близько 150 слідчих. Правоохоронці відпрацьовують 4 версії, основним з яких є організація масових заворушень і вбивств на замовлення керівників екстремістських груп з метою дестабілізації обстановки в Одеській області, так і інших регіонах України.
Розглядаються також версії щодо організації масових заворушень і вбивств представниками місцевої влади та правоохоронних органів з метою дискредитації центральних органів влади України, а також як наслідок неконтрольованих дій футбольних фанатів. !zn