Депутати фракцій БЮТ і КПУ не проголосували за це рішення. У своїх виступах вони зазначили, що українські миротворці не забезпечені достатньою охороною у Кот-д'Івуарі. Також депутати висловили думку про незаконнне перебування наших миротворців у цій країні після 4 травня.
Так, у пояснювальній записці міністра закордонних справ Костянтина Грищенка до законопроекту № 8499 йдеться: «визначений Законом України від 4 лютого 2011 року №3001-VI термін тимчасової передислокації українського авіаційного підрозділу у Кот-д'Івуар закінчується 4 травня 2011 року».
Нагадаємо, законом України від 4 лютого схвалено рішення Президента України про направлення миротворчого контингенту з числа миротворчого контингенту України, який діє у складі Місії ООН у Ліберії, для участі України у наданні підтримки Операції ООН у Кот-д'Івуарі на період до трьох місяців.
Міністр оборони України Михайло Єжель ще 7 квітня повідомив, що українські вертолітники будуть знаходитися у Кот-д'Івуарі до 30 червня.
Раніше для надання авіаційної підтримки операції ООН у республіці Кот-д'Івуар відбулася передислокація додаткової групи авіаційної підтримки у складі двох вертольотів Мі-24 і 30 військовослужбовців зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних сил України сил Місії ООН у Ліберії.
4 лютого 2011 року Верховна Рада прийняла закон про схвалення рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), введеного в дію указом президента України Януковича, про направлення українського миротворчого контингенту у Кот-д`Івуар. Цим законом чисельність української миротворчої місії к Кот-д'Івуарі збільшено до 60 осіб, термін їх перебування там обмежено трьома місяцями.