UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада Європи розкритикувала судову систему України

Комісар Ради Європи відзначив системні недоліки у функціонуванні української судової системи, які серйозно перешкоджають реалізації прав людини. На його думку, чиниться значний вплив з боку прокуратури на суд.

Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг оприлюднив доповідь про ситуацію в Україні. Документ присвячено проблемам у системі судоустрою та проявам насильства щодо затриманих.

Рада Європи розкритикувала судову систему України. Про це йдеться в доповіді про Україну, яку оприлюднив комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг, пише Коммерсант Украина.

У преамбулі документа йдеться про те, що в українському суспільстві вважають, що судді не захищені від тиску ззовні, в тому числі і від політично мотивованого.

Хаммарберг кілька разів згадав про незаконний вплив влади на діяльність судової системи, у тому числі - на роботу Конституційного суду (КС).

«Надійшли відомості, що відставка чотирьох суддів КС у 2010 році відбулася у результаті тиску з боку виконавчої влади», - зазначив Хаммарберг.

На думку комісара, принцип формування Вищої ради юстиції «не відповідає міжнародним стандартам» - у Раді Європи (РЄ) наполягають, що не менше половини місць у ВРЮ має бути відведено чинним суддям.

Комісар особливо стурбований повідомленнями про значний вплив прокуратури та виконавчої влади на суддів за допомогою їхніх представників у ВРЮ.

«Були випадки, коли ВРЮ порушувала дисциплінарне провадження за ініціативою представників генеральної прокуратури стосовно суддів, які не підтримують позицію державного обвинувачення», - зазначив він.

У документі також наголошується невдоволення РЄ дуже тривалими термінами розслідування кримінальних справ і практикою необґрунтованих досудових арештів.

На думку комісара, попереднє затримання повинно бути виключною мірою.

Як повідомлялося, Верховна Рада має намір удосконалити систему виконання державою рішень судів.

У липні комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг відзначив важливість швидкого виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Парламентська асамблея Ради Європи раніше неодноразово критикувала Україну за затримки у виконанні постанов суду і закликала ретельніше стежити за виконанням судових рішень. !zn

Читайте також:

Бжезінський запропонував перенести Раду Європи зі Страсбурга до Києва

РЄ: Функції української прокуратури неприйнятні у демократичному суспільстві

Комісар РЄ: Вибори без Тимошенко неприпустимі