UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада звільнила суддів Конституційного суду, призначених за квотою парламенту

Згідно з рішенням, парламент звільнив суддів Анатолія Головіна, Колоса Михайла, Марію Маркуш, В'ячеслава Овчаренка та Олександра Фасенюка.

3 за порушення присяги достроково припинила повноваження і звільнила п'ятьох суддів Конституційного суду, яких було призначено за парламентською квотою.

Відповідну постанову підтримали 307 народних депутатів із 368 зареєстрованих у залі засідань у четвер.

Також парламент звернувся до виконуючого обов'язки президента України 3 з пропозицію звільнити суддів Конституційного суду, призначених за президентською квотою.

Окрім цього, парламент запропонував З'їзду суддів України зібратися на позачерговий з'їзд у 3-денний термін, на якому розглянути питання звільнення суддів Конституційного суду, призначених за їхньою квотою.

Також Верховна Рада попросила Генеральну прокуратуру України відкрити кримінальне провадження стосовно всіх осіб, причетних до прийняття рішень від 30 вересня 2010 року та притягти їх до відповідальності.

Всього у Конституційному суді працює 18 суддів.

Уповноважений Верховної Ради з контролю за діяльністю прокуратури Олег Махніцький запевняє, що Генпрокуратура розслідує питання зловживання суддів.

"Генеральна прокуратура України розглядає і досліджує ці питання, які було поставлено у тому числі за зловживання суддями Конституційного суду з приводу фактів можливого отримання хабарів", - сказав він на засіданні Верховної Ради.

За його словами, дано відповідну вказівку органам внутрішніх справ.

"Є інформація про те, що у тих списках, які було знайдено на території Межигір'я, - списки осіб, яким давали хабарі, фігурують судді. Ці питання вивчають", - зазначив Махніцький. !zn