UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада зробила крок до позбавлення зрадників державних нагород

Парламент проголосував за основу за відповідні зміни в законодавство.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №11410 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України». Документ за основу підтримав 341 народний депутат, повідомив парламентар з фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Законопроєкт пропонує передбачити у Кримінальному кодексі покарання у вигляді позбавлення державної нагороди. Його хочуть застосовувати до осіб, визнаних винними у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти основ нацбезпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Кримінальний процесуальний кодекс пропонують доповнити нормою, згідно з якою суд під час ухвалення вироку має також визначити, чи є підстави для позбавлення обвинуваченого державних нагород.

Кримінально-виконавчий кодекс України пропонується доповнити окремою главою, яка регламентуватиме порядок виконання покарання у вигляді позбавлення державної нагороди України.

Читайте також: Позбавлення зрадників держнагород: Зеленський ініціював законопроєкт

Закон «Про державні нагороди України» пропонують доповнити положеннями, відповідно до яких позбавити державних нагород можуть:

Також позбавляти державних нагород пропонують осіб, що; 

Відповідну зміну хочуть внести до Закону «Про санкції». При цьому пропонується визначити, що така санкція застосовується безстроково.

У Законі України «Про державні нагороди України» пропонується також встановити, що особа, позбавлена державних нагород, втрачає право на всі права і пільги, передбачені для нагороджених громадян.

Читайте також: Позбавляти держнагород зможуть суди та РНБО — законопроєкт

Система державних нагород, яка зараз існує в Україні, потребує реформування, бо її нинішній стан не відповідає запитам воєнного часу і не враховує контексту масштабної деколонізації внаслідок широкомасштабного вторгнення. Як можна змінити ситуацію читайте у статті Оксани Заболотної та Дар’ї Бевзюк «Хто наші герої? Що не так із системою державних нагород в Україні і як це виправити».