UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голосувала проти «антиколомойського» закону та підтримала 5655: Хто став заступником голови фінансового комітету ВРУ

У біографії депутатки є багато моментів, які викликають питання.

Верховна Рада призначила Ольгу Василевську-Смаглюк («Слуга народу») заступницею голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, повідомив парламентар з «Євросолідарності» Олексій Гончаренко. Її призначили замість підозрюваного у державній зраді Олександра Дубінського.

«Василевську-Смаглюк призначили заступницею Гетманцева в фінансовому комітеті. Замість Дубінського. За – 252», – написав Гончаренко у Telegram.

Як писали у ЧЕСНО, до 2019 року Василевська-Смаглюк була власницею корпоративних прав у ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1». Також вона була співзасновницею іноземного підприємства «1+1 продакшн». 

Крім того, вона працювала спецкореспонденткою, журналісткою-розслідувачкою каналу «1+1». Тоді Василевська-Смаглюк спеціалізувалась на проведенні журналістських розслідувань, пов'язаних із проявами корупції в економічній та політичній сфері. Також працювала кореспонденткою всеукраїнської газети «День».

За результатами парламентських виборів 2019 року увійшла до Верховної Ради від партії «Слуга народу». Того ж року вона не підтримала в комітеті законопроєкт про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості. Через місяць після цього Василевська-Смаглюк втрапила у скандал через свої висловлювання про необхідність «прикрутити свободу слова в Україні». Згодом вона виправдовувалась, нібито її слова вирвали із контексту.

Коли у світі почалася пандемія коронавірусу, то Василевська-Смаглюк стверджувала, що це все «маркетинговий хід», аби краще продавалися маски.

У березні 2020 року депутатка втрапила у ще один скандал. Тоді вона подякувала проросійському блогеру та колишньому заступнику голови адміністрації Януковича Андрію Портнову «за внесок у відновлення справедливості в Україні». 

Читайте також: Суд залишив Дубінського в СІЗО. Вносити заставу також не дозволили

За даними «Схем» Василевська-Смаглюк мала офіс у бізнес-центрі «Міленіум», який належить Ігорю Коломойському. Там же в неї була і приймальня.

Коли Верховна Рада 2020 року голосувала у першому читанні за «антиколомойський» закон, то депутатка утрималась. А під час другого читанні Василевська-Смаглюк проголосувала проти ухвалення документа. Вона також доклала руку до так званого «поправкового спаму», коли зареєструвала до законопроєкту 1689 правок. 

У серпні 2022 року журналісти «Bihus.info» з’ясували, що Василевська-Смаглюк з початку повномасштабної війни їздили на автомобілі Jaguar моделі 2018 року, який на вторинному ринку коштував від 50 тисяч доларів. При цьому авто було зареєстроване на брата Василевської-Смаглюк. У коментарі журналістам депутатка тоді заявила, що пересіла на Jaguar, аби зекономити, адже це авто – електрокар. 

Василевська-Смаглюк також була однією з тих депутатів, що голосували за скандальний закон №5655 про містобудівну реформу. За допомогою цього документу «слуги народу» намагаються протягнути реформу в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. 

Також Василевська-Смаглюк підписала звернення до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Читайте також: Дубінського переведуть у одиночну камеру — рішення суду

Нагадаємо, 8 серпня 2023 року Олександру Дубінському оголосили підозру у підробленні документів, у результаті чого він незаконно з'їздив за кордон. 11 листопада 2023 року працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі та відкрили матеріали для ознайомлення захисникам депутата. 9 січня 2024 року Офіс генпрокурора повідомив, що цю справу передали в суд.

Уже 13 листопада  Олександру Дубінському оголосили про підозру у державній зраді та участь у злочинній організації. Слідство встановило, що Дубінський входив до складу злочинної організації, сформованої головним управлінням ГРУ РФ, основним завданням якої було розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація України на міжнародній арені. За виконання завдань учасники організації отримували гроші від військової розвідки РФ. У ніч проти 14 листопада суд відправив Дубінського до СІЗО.