UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада закрилася до середини травня

Пленарний тиждень парламенту був малопродуктивним. Єдиною знаковою подією було звернення до вселенського патріарха про автокефалію.

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко закрила засідання парламенту. Три наступні тижні депутати працюватимуть у комітетах, з виборцями і знову в комітетах. Чергове пленарне засідання парламенту заплановане на 15 травня. У другій половині травня буде два пленарні тижні поспіль.

На поточному тижні Верховна Рада планувала розглянути питання соціальних гарантій чорнобильцям, блоки питань ядерної політики та ядерної безпеки, екології, економічної політики, екологічної політики, аграрної політики та інтелектуальної власності.

У вівторок, 17 квітня, Рада прийняла в першому читанні зміни до деяких законів щодо поводження з радіоактивними відходами. Також депутати схвалили в першому читанні заміну безкоштовного харчування дітей-чорнобильців на грошову компенсацію

У середу результативність роботи парламенту була нульовою.

У четвер Верховна Рада схвалила звернення президента України до вселенського патріарха Варфоломія. Проект постанови підтримали 268 народних депутатів. Відмовилися підтримати звернення тільки колишні регіонали з фракції "Оппоблок" і групи "Відродження".

Також у четвер Рада прийняла в першому читанні проект закону про вимоги до органічних продуктів.

Однак депутати не змогли прийняти рішення про оновлення ЦВК, а також призначити членів Конституційного суду за своєю квотою, на чому наполягала фракція БПП.

Крім того, був перенесений звіт уряду Володимира Гройсмана за 2017 рік, який планувався на п'ятницю, 20 квітня.

Також Рада не змогла ухвалити закон про пільги чорнобильцям, на чому наполягала фракція "Радикальної партії". Депутати з фракції кілька разів блокували трибуну, вимагаючи схвалити законопроект. Лідер фракції Олег Ляшко навіть дійшов до схвалення дій Гітлера, за якого розстрілювали безбілетників. Сам Ляшко запропонував закопувати дорожніх робітників за неякісний ремонт.

Читайте також: Рада на цьому тижні займеться екологією, економікою, сільським господарством та інтелектуальною власністю

Нагадаємо про те, що восьма сесія парламенту розпочалася 6 лютого. Триватиме вона до 20 липня, однак останнє пленарне засідання заплановано на 13 липня.