UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада Європи заявила про репресії проти українців і татар в Криму

РЄ повідомила про необхідність постійного доступу в окупований Крим для моніторингу ситуації у сфері прав людини.

Делегація Ради Європи заявила про "випадки репресій" окупаційної "влади" Криму проти українців і кримських татар на окупованому півострові, повідомляється йдеться в доповіді делегації РЄ за підсумками поїздки в Крим у січні 2016 року.

Під час зустрічей делегації РЄ з численними представниками громадянського суспільства окупованого Криму піднімалося питання зловживань окупаційних правоохоронних органів, зокрема під час обшуків, які часто спрямовані проти кримських татар і здійснюються без ордерів і з "непропорційним застосуванням сили". Також піднімалася тема "зникнень серед українців та кримських татар".

"Випадки репресій здаються спрямованими на окремих опонентів, зокрема, кримських татар та українців, ніж відбивають політику колективних репресій проти кримських татар як етнічної групи", - повідомляється в доповіді РЄ.

Також люди, з якими зустрічалася делегація, повідомляли і про інші проблеми, проте вони "не мають прямого зв'язку з темами, розглянутими Радою Європи". Так, місцеві жителі скаржилися, зокрема, на неефективну бюрократію, широко поширену корупцію, ефект блокади (особливо щодо постачання води та електроенергії), а також вплив санкцій на ціни, торгівлю, подорожі.

За підсумками поїздки РЄ прийшов до висновку, що йому необхідний постійний доступ в Крим для спостереження за ситуацією в сфері прав людини.

"Деякі проблеми можуть бути розглянуті більш комплексно тільки в тому випадку, якщо Ради Європи під керівництвом генерального секретаря буде наданий постійний доступ на півострів", - наголошується в доповіді.

Півострів Крим був захоплений російськими військами навесні 2014 року, спровокувавши хвилю засудження з боку міжнародного співтовариства і введення перших санкцій проти РФ.

Як констатували спостерігачі Humans Rights Watch, російська окупаційна влада створила в Криму "атмосферу всюдисущого страху та пригнічення", яку підтримує там вже два роки з моменту захоплення українського півострова. Згідно звіту, опублікованому 18 березня нью-йоркською групою правозахисників, з моменту анексії Криму в березні 2014 року простір для свободи слова, зібрань та ЗМІ в Криму різко звузилася.

Детальніше про ситуацію, окупаційну політику РФ та настроях населення в окупованому Криму можна почитати статті Юрія Смілянського для свіжого випуску газети "Дзеркало Тижня. Україна".