UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада Європи створила нову кризу — оглядач

Позиція Києва щодо Ради Європи також буде формуватися президентом і главою зовнішньополітичного відомства.

Дії української делегації викликали переполох у Раді Європи. Там і не припускали, що українські депутати зважаться на такі радикальні кроки, очікуючи від наших парламентаріїв лише традиційних заяв про своє "розчарування", "глибоку занепокоєність" та "заміну цінностей на ціни". І якщо в Страсбурзі (як і в багатьох європейських столицях) думали, що, переглядаючи санкційний механізм і повертаючи російську делегацію, вирішують кризу, то вони помилилися, оскільки створили нову.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, надалі позиція України стосовно участі в ПАРЄ багато в чому залежатиме, по-перше, від рішення українського парламенту, який істотно оновиться після липневих виборів. На сьогодні неможливо прогнозувати, яким воно буде, вирішать депутати повернутися до сесійної зали ПАРЄ - чи продовжать ігнорувати роботу Асамблеї.

"По-друге, позиція Києва стосовно Ради Європи також формуватиметься президентом і головою зовнішньополітичного відомства. Поки що Володимир Зеленський лише заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ, а МЗС прийняло рішення відкликати постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій", - зазначає оглядач.

Детальніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".