UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада Європи підтримала реформування ГПУ

Янгланд Луценко нагадав, що прокуратура повинна бути незалежною.

Рада Європи надає Україні підтримку в реформуванні прокуратури і вважає, що ГПУ повинна зміцнити свою незалежність, щоб отримати довіру громадян.

Про це генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд написав генеральному прокурору Юрію Луценко в листі, опублікованому в четвер, 26 травня.

"Ми вітаємо концептуальні напрями реформи, одним з аспектів якої є обмеження функцій прокуратури. Я сподіваюся, що заходи в цьому відношенні будуть об'єднані найближчим часом за рахунок конституційних змін і пройдуть другі читання в парламенті", – зазначив європейський політик.

Янгланд також наголосив, що приведення української прокуратури у відповідність з європейськими стандартами передбачає зміцнення незалежності відомства і прокурорів, впровадження сучасних методів роботи прокуратури, підвищення її прозорості та підзвітності.

"Реформи повинні йти поряд з заходами, спрямованими на боротьбу з корупцією. Всі ці зусилля необхідні для досягнення суспільної довіри до інституту і його ефективності. Я запевняю вас у готовності Ради Європи повною мірою підтримувати українську владу в її прагненні досягти цієї важливої і довгоочікуваної реформи", – резюмував генсек Ради Європи.

Згідно з опитуванням КМІС, проведеним у грудні 2015 року, рівень довіри прокуратурі не перевищує 9% , 76% українців не довіряють даному відомству.

12 травня Верховна Рада дала згоду на призначення Луценка генпрокурором. За проголосували 264 депутата. Після цього президент підписав указ про призначення, а сам Луценко прийняв присягу в залі парламенту. Вранці Верховна Рада прийняла закон, який дозволяє Юрію Луценку, у якого немає юридичної освіти та прокурорського досвіду роботи, очолити ГПУ. Потім цей закон оперативно надрукувала газета "Голос України".