Верховна Рада ухвалила закон №5230 «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості». Документ у другому читанні підтримали 304 депутати.
«Законопроєкт розроблений з метою закріплення на рівні закону можливості для ОТГ ефективно розпоряджатися майном ліквідованих комунальних навчальних закладів середньої освіти, що знаходяться у сільській місцевості», – йдеться у пояснювальній записці.
Згідно із законом, майно і земельні ділянки ліквідованих державних чи комунальних закладів загальної середньої освіти можна використовувати для забезпечення здобуття освіти, надання послуг у сферах соціального захисту, культури, спорту та охорони здоров’я, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства. Те ж саме стосується майна, включно із земельними ділянками, державних чи комунальних освітніх закладів, діяльність яких зупинили, відповідно до рішення засновника.
Якщо відповідне майно не можливо використати у сільській місцевості для вище вказаних цілей, то після громадського обговорення місцева рада може прийняти обґрунтоване рішення про використання такого майна для інших потреб суспільного життя, у тому числі шляхом передачі в оренду. Щоправда, це не поширюється на майно санаторних шкіл та спеціальних закладів загальної середньої освіти.
Рішення про передачу в оренду такого майна можна прийняти не раніше одного року з дати внесення запису про припинення закладу загальної середньої освіти до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Кошти, отримані від використання майна відповідних освітніх закладів мають використовуватися виключно на освітні потреби. Водночас майно, у тому числі й землі, таких ліквідованих освітніх закладів не можуть бути предметом застави, стягнення, чи джерелом погашення боргу. Також щодо такого майна не можна вчиняти дії, якщо їх наслідком буде припинення державної (комунальної) власності на таке майно.
У першому читанні депутати ухвалили законопроєкт №5230 під час засідання 19 травня. Тоді документ підтримали 285 парламентаріїв.
Нагадаємо, 7 жовтня Верховна Рада збереться на позачергове засідання. У порядку денному сім питань, які стосуються пенсійного забезпечення та соціальної підтримки. ЗМІ писали про те, що під час позачергового засідання Рада може голосувати за відставку спікера Дмитра Разумкова, однак регламент передбачає певну процедуру, на яку потрібен час. Тому, за словами голови парламенту, об’єктивно неможливо проголосувати цього тижня за його відкликання.