Верховна Рада звільнила Ігоря Петрашка з посади міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Таке рішення підтримали 280 народних депутатів.
Фракції голосували так:
- "Слуга народу" - 209 за, 0 проти, 3 утрималися, 13 не голосували;
- ОПЗЖ - 0 за, 0 проти, 0 утримався, 0 не голосував;
- "Європейська солідарність" - 24 за, 0 проти, 0 утримався, 0 не голосував;
- "Батьківщина" - 0 за, 0 проти, 0 утримався, 3 не голосували;
- "За майбутнє" - 17 за, 0 проти, 0 утримався, 1 не голосував;
- "Голос" - 7 за, 0 проти, 9 утрималися, 2 не голосували;
- "Довіра" - 14 за, 0 проти, 3 утримався, 3 не голосували;
- позафракційні - 9 за, 0 проти, 1 утримався, 5 не голосували.
Починаючи з 1996 року Петрашко працював у різних американських, російських та українських компаніях, які надавали послуги з консалтингу. Також Петрашко працював у сфері інвестиційних послуг.
У 2015 році Петрашко претендував на посаду глави Державної фіскальної служби. Тоді він пройшов у фінал конкурсу на цю посаду.
Петрашко також був заступником гендиректора українського агрохолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка. Останнього 2019 року оголосили у розшук, адже НАБУ підозрює Бахматюка в причетності до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого VAB Банку Національним банком України в 2014 році.
Ігор Петрашко обіймав посаду голови Мінекономіки з березня 2020 року. Тоді попри конфлікт інтересів його кандидатуру в Раді підтримали 243 народні депутати.
Нагадаємо, міністри економіки Ігор Петрашко й інфраструктури Владислав Криклій 14 травня написали заяви про відставку за власним бажанням. На відміну від Криклія та Петрашка голова МОЗ писати заяву не став, і подання до Ради відправив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Повідомлялося, що місце голови Мінекономіки може зайняти Олексій Любченко – очільник Податкової служби України.