Верховна Рада на засіданні 2 липня підтримала відставку міністра екології Ігоря Шевченка.
За відповідну постанову проголосували 235 депутатів.
Ігор Шевченко зайняв пост міністра екології за квотою "Батьківщини" у грудні минулого року.
Скандал навколо Шевченка виник після того, як народний депутат Олег Ляшко звинуватив міністра в тому, що той був відсутній у країні і "прохолоджувався в Ніцці" під час пожежі під Васильковом. Він також заявив, що назад в Україну Шевченко повернувся на літаку депутата від групи "Воля народу" Олександра Онищенка, що, стверджує Ляшко, є корупційною схемою. Глава "Радикальної партії" також заявив, що міністр екології видає ліцензії на нафтогазовий бізнес, яким займається Онищенко.
Сам Шевченко пізніше підтвердив, що провів вихідні за кордоном, проте в понеділок, коли сталася пожежа, повернувся в Україну. Він також визнав, що літав на літаку Онищенко, однак не бачить в цьому корупційної складової, оскільки депутата просто "попросив" і нічого йому "не платив". Він також заявив, що подасть на Ляшка в суд за оприлюднення неправдивої інформації, додавши, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк нібито давно пообіцяв "радикалу" пост міністра екології.
Через ці звинувачення стосовно Шевченка було розпочато перевірку. 24 червня за її підсумками уряд вирішив відправити міністра у відставку за "вчинення діянь, які можуть містити корупційні правопорушення або порушення вимог до поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави".
У Кабміні наголосили, що Мінприроди "втратило керованість, не забезпечує виконання базових функцій і зобов'язань держави у сфері охорони навколишнього середовища". Також там відзначили зв'язок Шевченка з депутатом Онищенком, яка нібито не обмежувалася використанням міністром літака останнього для закордонних візитів.
"мала місце "приватизація" Міністерства газовим олігархом, народним депутатом України Онищенком О. Р., зокрема в період перебування на посаді Міністра екології та природних ресурсів України Ігорем Шевченком внесено подання стосовно призначення на посаду Голови Державної служби геології та надр Матвєєва П. С., який під час виборів народних депутатів у 2012 році був довіреною особою Онищенка О. Р., а також організовував роботу ТОВ "Надра Геоцентр", ПАТ "Пласт" та інших підприємств Онищенка О. Р", - йдеться у поданні Кабміну про звільнення Шевченка.
Міністр у відставку йти відмовився, а рішення Кабміну назвав "політичним фарсом".
Шевченко працював юристом з початку 1990-х, спочатку в юр фірмі "Легіс", потім у фірмі "Фрішберг і Партнери". Також стажувався в Посольстві України в Брюсселі, Антимонопольному комітеті України та юридичній фірмі "Василь Кисіль і Партнери".
Майбутній міністр навчався в Академії європейського права Європейського університету в Італії і займався громадською діяльністю юридичних студентських колах.
У 2012 році очолив Мерітократичної партії України. Вів переговори про спільну участь у парламентських виборах з Анатолієм Гриценком та Віталієм Кличком, але співпраці не вийшло. Є засновником компанії Shevchenko Asset Management.