Верховна Рада не змогла ухвалити проект закону №3335-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів”. За документ проголосували 215 народних депутатів, при необхідних 226. За повернення законопроекту в комітет для доопрацювання проголосували 235 парламентарів.
“Метою даного проекту закону є створення законодавчих передумов для підвищення прозорості системи розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, реалізації таких активів, підвищення інституційної спроможності та ефективності роботи Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, збільшення надходжень до державного бюджету від реалізації активів, які перебувають в управлінні Національного агентства, а також усунення суперечностей між чинними актами в частині розшуку, управління та реалізації активів, одержаних від корупційних та інших злочинів”, - йдеться у пояснювальній записці.
Зокрема, законопроект передбачає внесення змін до низки законодавчих актів у сфері забезпечення прозорості системи розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, реалізації таких активів, а саме:
- уточнення процедури прийняття активів в управління Національним агентством;
- запровадження можливості прозорої реалізації активів Національним агентством;
- забезпечення участі уповноваженої особи органу з виявлення, розшуку та управління активами у процесі судового провадження.
Нагадаємо, в листопаді минулого року уряд притягнув до відповідальності керівництво АРМА через зрив опалювального сезону у Львівській області. Олексій Гончарук, який на той момент очолював Кабінет міністрів, повідомив про те, що опалювальний сезон у Новому Роздолі та Новояворівську не розпочався вчасно через борги, накопичені компанією-керівником ТЕЦ перед "Нафтогазом" та працівниками обох станцій. У листопаді управителя змінили, перед цим АРМА уклала із ним відповідний договір.
У грудні 2019 року уряд звільнив Антона Янчука з посади голови АРМА. Його звільнення ініціював тодішній міністр Кабміну Дмитро Дубілет.
У червні цього року Верховна Рада намагалася визначити своїх представників у складі конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду голови АРМА. Однак парламент провалив голосування за проект постанови.