UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада відправила на доопрацювання законопроект про розширення держгарантій

За документ в першому читанні проголосували всього 213 народних депутатів.

Верховна Рада не прийняла законопроект №3659 "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який передбачає виділення державних гарантій для часткового виконання боргових зобов'язань ПрАТ "Укргідроенерго". За документ проголосували 213 депутатів, при необхідних 226.

Документ відправили на доопрацювання в комітет. Таке рішення підтримали 272 народних депутата.

У пояснювальній записці йдеться про те, що проект закону пропонує розширити напрямок надання в цьому році держгарантій за рішенням Кабміну для забезпечення виконання боргових зобов'язань ПрАТ "Укргідроенерго" та часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, наданих суб'єктам господарювання мікро -, малого і середнього сектора економіки - резидентам України. В тому числі, мова йде про ті суб'єкти господарювання, які зазнали значних фінансових втрат в результаті введення карантину і подолання їх наслідків, викликаних коронавірусом.

"Законопроектом вносяться зміни до статті 6 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік" в частині можливості надання державних гарантій в забезпечення зобов'язань за кредитами (позиками) ПрАТ "Укргідроенерго", звільнивши при цьому суспільство від зобов'язання надавати забезпечення виконання зобов'язань за державними гарантіями і платити в державний бюджет плату за їх надання при наявності відповідного рішення уряду", - йдеться в пояснювальній записці.

Також документ передбачає можливість виділення держгарантій на портфельній основі в сумі до 5 млрд грн на забезпечення часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем запозичень суб'єктів господарювання - резидентів України перед банками-кредиторами. Згідно з пояснювальною запискою, рішення про виділення грошей повинен прийняти Кабінет міністрів.

"За надання державних гарантій на портфельній основі кредитори, в забезпечення зобов'язань перед яким надаються такі гарантії, повинні вносити плату в Державний бюджет України в розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України", - зазначено в пояснювальній записці.

Читайте також: Рада проголосувала за забезпечення Міндовкілля фінансовими ресурсами

Нагадаємо, під час засідання 17 червня Верховна Рада прийняла закон №2386 "Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії". Зокрема, мова йде про заборгованість, яка виникла до 1 липня минулого року на оптовому ринку електричної енергії. Серед іншого, закон передбачає докапіталізацію НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" за рахунок випуску облігацій внутрішньої держпозики.