Верховна Рада включила до порядку денного сесії і направила до Конституційного суду для отримання висновку президентський законопроект №1015 про внесення змін до Конституції України щодо законодавчої ініціативи народу. За таке рішення на пленарному засіданні парламенту у вівторок проголосували 338 народних депутатів.
Законопроектом пропонується ст. 93 Основного закону доповнити переліком суб'єктів законодавчої ініціативи і закріпити, що крім президента України, Кабінету Міністрів, народних депутатів, право законодавчої ініціативи буде належати народу.
Цю ж статтю Конституції пропонується доповнити абзацом: "Закон приймається відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією і законами України".
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що мета запропонованих змін – забезпечення ефективного механізму законодавчої ініціативи в Україні шляхом розширення переліку її суб'єктів. Необхідність прийняття законопроекту обґрунтовують тим, що визначений Конституцією перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи "є звуженим і позбавляє можливості виступати таким суб'єктом безпосередньо народ України як єдине джерело влади".
У той же час в україні поки немає законодавчого механізму реалізації пропозиції щодо наділення народу правом законодавчої ініціативи.
Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, Верховна Рада повинна направити відповідний законопроект до Конституційного суду для отримання висновку про відповідність ініціативи ст. 157 і ст. 158 Основного закону. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні такий законопроект не менш як 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, Рада може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.