UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада відмовилася розірвати "харківські угоди"

Пропозиція опозиції розірвати договір з Росією про продовження термінів перебування ЧФ РФ в Севастополі не знайшла підтримки в парламенті.

Верховна Рада 19 червня відхилила внесений опозицією законопроект про денонсацію угоди з Росією з питань продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Криму (так звані "харківські угоди").

За законопроект, який вніс народний депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Яворівський, в першому читанні проголосували 152 народних депутата з 386 зареєстрованих у залі засідань.

Зокрема, від Партії регіонів "за" проголосували 3 депутати, "Батьківщина" - 71, "УДАР" - 34, "Свобода" - 33, Компартія - 0, позафракційні - 11.

Раніше документ був відхилений профільним комітетом, і представники більшості вже неодноразово заявляли, що намірів підтримати його у них немає. Зокрема, спікер ВР Володимир Рибак висловлював думку, що відносини, що існують між флотами України й Росії, сприяють зміцненню співдружності між двома країнами. Крім того, за його словами, денонсувати "харківські угоди" хоче не вся опозиція, а "окремі політики".

Нагадаємо, в квітні 2010 року президенти Росії та України - Дмитро Медведєв і Віктор Янукович - в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди. Влади обґрунтували таку угоду домовленістю "Газпрому" і "Нафтогазу" про знижки на газ для України.

27 квітня 2010 року угоду зі скандалом було ратифіковано Радою, і опозиційні депутати потім не раз намагалися скасувати цей договір, однак безуспішно. !zn

Читайте також:

ЧФ РФ здає орендовані у України об'єкти під магазини, бари, офіси

Чорноморський флот Росії не збирається повністю міняти Севастополь на Новоросійськ

Опозиція впевнена, що переозброєння ЧФ РФ створить загрозу суверенітету України

Азаров зізнався, що Харківські угоди насправді не дали Україні знижки