UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ухвалила за основу законопроєкт про виведення банків з ринку та задоволення вимог їхніх кредиторів

За документ проголосували понад 230 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону №4546 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків”. За документ проголосували 235 народних депутатів.

“Метою  законопроєкту є ефективне проведення заходів щодо виведення банку з ринку, шляхом удосконалення механізмів збереження активів банку, запобігання втрати майна банку, задоволення якомога більшої кількості кредиторів банків, що виводяться з ринку”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Так, проєкт закону визначає правові підстави для відшкодування збитків особою, яка їх завдала банку та його кредиторам. Те ж саме стосується осіб, які у результаті таких дій отримали майнову вигоду. 

Проєкт закону вводить поняття: “договір про добровільне відшкодування шкоди (збитків)” та “мирова угода”. Крім того, законопроєкт встановлює порядок та умови укладення відповідних документів. 

Проєкт закону передбачає регулювання питань: 

Документ передбачає врегулювання окремих питань процесуального характеру. Серед яких, зокрема, питання:

Проєкт закону уточнює деякі процедурні питання виконавчого провадження.

Документ пропонує запровадити положення, що дозволить Фонду ініціювати цивільні, адміністративні, кримінальні чи арбітражні провадження про стягнення шкоди (збитків), заподіяної банку внаслідок націоналізації, експропріації майна, реквізиції, руйнування, шкоди або знецінення майна банку внаслідок воєнних дій, збройних конфліктів, громадських заворушень. 

Читайте також: Нацбанк має намір відмовитися від активного рефінансування банків

Раніше Верховна Рада ухвалила закон №4475, чим продовжила на п'ять місяців дію мораторію, що забороняє банкам стягувати майно громадян України, надане як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Також закон вводить реструктуризацію таких кредитів з перерахунком всіх грошових зобов'язань в гривневий еквівалент і списанням неустойки.