Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №4643-д “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби”. Документ щодо реєстрації авто на “єврономерах” підтримали 259 народних депутатів.
“Проєкт розроблено з метою врегулювання питання митного оформлення транспортних засобів, забезпечення дотримання митних правил при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту, а також врахування інтересів усіх верств населення при вирішенні зазначеного питання”, - йдеться у пояснювальній записці.
Документ стосується авто, які фізичні особи завезли в Україну до 31 грудня минулого року і зараз вони перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. Відповідно до законопроєкту, на одну людину можна розмитнити автомобіль тільки однієї категорії.
Пропонується, щоб тимчасово, протягом 180 днів з моменту набрання чинності закону, суму акцизного податку визначалася за формулою: Ставка = Ставка базова + Vе + Fе.
Тут ставка базова – ставка податку в євро за 1 авто, що визначається виходячи з кількості років, минулих із року виготовлення авто, до року визначення ставки податку.
Vе – це ставка податку в євро за 1 авто, що визначається множенням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного автомобіля в куб. сантиметрах на коефіцієнт, який становить:
- 0,25 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - для авто з об’єм двигуна внутрішнього згоряння до 2000 куб. сантиметрів (включно);
- 0,2 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - для авто з об’єм двигуна внутрішнього згоряння від 2001 куб. сантиметрів до 3000 куб. сантиметрів (включно);
- 0,25 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - для авто з об’єм двигуна внутрішнього згоряння від 3001 куб. сантиметрів до 4000 куб. сантиметрів (включно);
- 0,35 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - для авто з об’єм двигуна внутрішнього згоряння від 4001 куб. сантиметрів до 5000 куб. сантиметрів (включно);
- 0,5 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна - для авто з об’єм двигуна внутрішнього згоряння понад 5000 куб. сантиметрів.
Fе – це ставка податку в євро за 1 автомобіль , що становить:
- для авто з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом – 0,0 євро;
- для авто, з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) – 100,0 євро;
- для авто, із двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом або двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) та електричним двигуном (одним чи кількома) - 0,0 євро.
“Встановити, що дія такого положення не поширюється на транспортні засоби, якщо вони не відповідають екологічним нормам "ЄВРО-2" і вище та/або мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України”, - йдеться у пояснювальній записці.
Також Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №4644-д “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України”. Документ підтримали 293 народні депутати.
Проєкт закону пропонує знизити штрафи за незаконне перебування в Україні авто на "єврономерах" із 170 тисяч гривень до 8,5 тисяч гривень. Документ передбачає дозвіл на вивезення авто з країни або його розмитнення після сплати штрафу.
Крім того, законопроєкт пропонує зобов'язати уряд ініціювати на міжнародному рівні дистанційне зняття з реєстрації авто в відповідних органах іноземних держав. Також мова йде про ініціювання Кабміном обміну даних між Україною та іншими державами.
Документ пропонує зобов'язати уряд винести на розгляд Верховної Ради пропозицію про направлення грошей від розмитнення авто на вакцинацію українців від COVID-19.
Як повідомлялося, в жовтні реєстрацію в Україні отримали рекордна для 2020 роки кількість імпортованих легкових автомобілів з пробігом - 38,8 тисяч. Крім того, це майже в 1,5 рази більше, ніж роком раніше.