UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ухвалила закон про зміну підпорядкованості релігійними громадами

Тепер рішення про перехід в іншу церкву будуть приймати не храми, а громади.

Верховна Рада ухвалила проект закону №4128 "Про внесення змін до Закону України" Про свободу совісті та релігійні організації "щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості", який передбачає, що рішення про зміну підпорядкованості або відповідних змін та доповнень до статуту приймається загальними зборами релігійної громади і не менш ніж двома третинами від її складу. За рішення проголосували 229 депутатів.

Рішення прийняли з другого разу. Проти рішення категорично виступала фракція "Опозиційний блок".

Документ уточнює статтю 8 закону про свободу совісті та релігійні організації. Вона визначає статус релігійних громад в Україні та їх право на зміну юрисдикції. Законопроект передбачає, що громада може прийняти рішення про перехід парафій до іншої церкви 2/3 голосів учасників повноважних зборів громади. Після прийняття рішення про зміну підпорядкованості накладається мораторій на відчуження майна громади до юридичного завершення процедури.

Частина громади, не згодна з таким рішенням, про зміну підпорядкованості, має право створити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою спорудою і майном з власником (користувачем).

Крім того, прийнятим законом народні депутати внесли деякі зміни в закон "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Закон вступить в силу на наступний день після публікації.

Нагадаємо, 6 січня Україна отримала Томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі палиці й Томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності.9 січня Томос підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний предстоятель помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

Детальніше про перспективи помісної церкви читайте в статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".