UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ухвалила закон про національну інфраструктуру геопросторових даних

До цього українське законодавство взагалі не передбачало створення, функціонування та розвиток такої інфраструктури.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №2370 "Про національну інфраструктуру геопросторових даних". За документ проголосували 302 депутати.

Документ передбачає встановлення правових основ діяльності зі створення функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних. Також закон встановлює принципи створення та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних.

Документ повинен забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів, а також сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації.

Окрім того, законом передбачено відкриття в інтернеті геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами – монополістами.

До цього українське законодавство не передбачало державної політики щодо створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, а також виробництва, обробки, зберігання, постачання та використання будь-яких даних, які можуть мати географічну прив'язку.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада зібралася на позачергове засідання. Зокрема, в порядку денному вказаний законопроєкт щодо внесення змін до держбюджету, а також до закону про протидію поширенню коронавірусу.

Також депутати планують розглянути проєкти постанов про скасування рішення Верховної Ради України від 31 березня 2020 року щодо ухвалення в цілому як Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Зазначимо, що всі 13 постанов парламентарі зареєстрували 1 квітня.

Однак у порядку денному немає так званого "антиколомойського" закону, який забороняє повернення націоналізованих банків своїм колишнім власникам, зокрема й "Приватбанку". Від прийняття цього закону, в тому числі, залежать перспективи продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Якщо закон не приймуть, Україна може розраховувати не на 8, а лише на 1,5 млрд доларів від МВФ на подолання економічних наслідків пандемії COVID-19 і карантину. Детальніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокриза" ZN.UA.