Верховна Рада прийняла закон "Про національну безпеку України". Президентський законопроект №8068 у другому читанні і в цілому підтримали 248 народних депутатів. Перед голосуванням депутати схвалили низку правок до законопроекту, які були узгоджені з НАТО.
Фракція "Блок Петра Порошенко" дала за закон 114 голосів (з 136 депутатів), "Народний фронт" - 71 (з 81), "Опозиційний блок" - 0 (з 43), "Самопоміч" - 18 (з 25), "Радикальна партія "- 3 (з 21)," Батьківщина "- 15 (з 20), група" Відродження "- 0 (з 24), група" Воля народу "- 1 (з 19), позафракційні - 26 (з 54) .
Як зазначив голова робочої групи з підготовки документа до другого читання Іван Винник, з прийняттям цього закону СБУ стане спеціальним органом з правоохоронними функціями. За словами депутата, це дозволить припинити розслідування СБУ кримінальних справ за економічними статтями, а його функціями буде забезпечення національної безпеки і антитерористична діяльність.
Законом встановлюється, що протягом шести місяців Кабмін повинен розробити новий закон про СБУ, в якому будуть прописані функції служби.
Законом також передбачається створення Комітету Верховної Ради з розвідки, який здійснює контроль над органами безпеки.
Відповідно до закону, з 1 січня 2019 року міністр оборони, а також його заступники призначаються з числа цивільних осіб.
Рада прийняла законопроект "Про національну безпеку України" в першому читанні 5 квітня. Представляючи тоді законопроект з парламентської трибуни, секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що документ є рамковими та визначає загальні принципи нацбезпеки. За його словами, законопроект містить намір України вступити в ЄС і НАТО.
18 червня спікер парламенту Андрій Парубій повідомив про те, що Верховна Рада повинна прийняти закон на цьому тижні, оскільки в липні відбудеться саміт НАТО. "І нам дуже важливо, щоб до саміту ми змогли продемонструвати, що Україна виконує свої зобов'язання щодо співпраці з НАТО", - сказав він.
Детальніше про реформу СБУ читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Секретна вседозволеність, або Як реформувати Службу безпеки України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".