UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про спецрозслідування

За документ проголосували майже 300 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №2164 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування”. Документ підтримали 299 народних депутатів.

“Проєкт Закону розроблений з метою забезпечення невідворотності покарання осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та з метою уникнення кримінальної відповідальності виїхали чи перебувають в інших країнах або на тимчасово окупованих територіях України”, - йдеться у пояснювальній записці.

Проєкт закону пропонує визначити дві підстави для оголошення розшуку підозрюваного:  

Документ передбачає можливість розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його обрання за відсутності підозрюваного, обвинуваченого. Для цього має бути постанова про його розшук.  Згідно з текстом законопроєкту, у разі арешту підозрюваного, обвинуваченого при наявності постанови про його розшук, термін дії ухвали не зазначатиметься, а розмір застави не визначатимуть. 

Також документ пропонує визначити такі підстави для спеціального досудового розслідування чи провадження:  

Проєкт закону також пропонує передбачити можливість завершити кримінальні провадження, у яких були винесені ухвали про здійснення спеціального досудового розслідування, проте вони не були ще передані до суду. 

Читайте також: Справи Майдану: суд дозволив провести спецрозслідування щодо екскомандувача внутрішніх військ МВС

Раніше повідомлялося про те, що до суду вперше направили обвинувальний акт у справах Майдану за результатами спецрозслідування. Справа стосується викрадення та катування у 2014 році учасників Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

Зокрема, обвинувачення висунули двом особам, які у складі злочинної групи у 2014 році викрали Ігоря Луценка та Юрія Вербицького з території Олександрівської лікарні у Києві та вивезли їх за межі столиці. У результаті катувань Вербицький помер. Також звинувачення стосується перешкоджання проведенню зборів та демонстрацій. Зловмисники оголошені у міжнародний розшук. Всього їм інкримінують п’ять статей Кримінального кодексу України (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 127, п. п. 3,12 ч. 2 ст. 115, ст. 340).