UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада створила ТСК, яка перевірить діяльність вугільно-промислових шахт

Також ТСК має встановити розслідувати збитковість вугільно-промислового комплексу.

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу. Проект постанови №2528 підтримав 181 народний депутат.

“З метою здійснення парламентського контролю щодо причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу та здійснення неупередженого та прозорого розслідування обставин та причин критичного становища щодо заборгованостей по заробітній платі працівникам вугільних підприємств, утворюється Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України”, - йдеться у пояснювальній записці до постанови. 

Вказано, що основним завданням ТСК є: 

У пояснювальній записці йдеться про те, що збитковість комплексу призвела до:

До складу ТСК увійшли п’ять депутатів з фракції “Слуга народу”, а саме Людмила Буймистер, Андрій Жупанин, Юрій Камельчук, Сергій Нагорняк та Остап Шипайло. Також членом ТСК став народний депутат з ОПЗЖ Сергій Дунаєв та Андрій Кіт з депутатської групи “Довіра”.

Очолив тимчасову слідчу комісію Юрій Камельчук, а його заступником став Дунаєв.

Водночас фракції  "Батьківщина", "Європейська солідарність", "Голос" і група "За майбутнє" не вносили своїх пропозицій щодо кількісного та персонального складу ТСК.

Читайте також: Рада визначила перелік пам'ятних дат у 2021 році

Нагадаємо, на початку грудня на Волині, Львівщині та Донеччині на страйк вийшли гірники, які вимагають погашення заборгованості по заробітній платі. Водночас страйк шахтарів у Кривому Розі тривав 43 дні. Зокрема, 7 вересня на Криворізькому залізорудному комбінаті (КЖК) в Дніпропетровській області гірники шахти "Батьківщина" почали підземний страйк, підтримавши колег з шахти "Жовтнева". А 8 вересня до них приєдналися колеги з шахт "Гвардійська", "Тернівська" з вимогами підвищення зарплат, поліпшення умов праці, повернення пільгового стажу за списками 1,2 і припинення порушень при атестації.

При цьому за словами першої заступниці міністра енергетики Ольги Буславець, всі збиткові шахти України будуть закриті протягом 10 років, згідно з проектом концепції трансформації вугільної галузі. Також планують мінімізувати дотування вугільних підприємств з держбюджету в найближчі роки.