UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада схвалила пропозиції Зеленського до закону про інститут старост

Із документа вилучили норму про внесення змін до закону "Про Конституційний Суд України".

Верховна Рада підтримала пропозиції президента Володимира Зеленського до закону №4535 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост”. За закон з пропозиціями проголосували 259 депутатів.

Зокрема, Зеленський запропонував вилучити із закону про інститут старост частину, у якій ішлося про зміни до закону “Про Конституційний Суд України”. Так, депутати проголосували за вилучення положення про викладення частини третьої ст. 11 закону про КСУ у такій редакції: “Суддя Конституційного Суду має відповідати критерію політичної нейтральності. Суддя не може належати до політичних партій чи професійних спілок, публічно виявляти прихильність до них, брати участь у будь-якій політичній діяльності.

Суддею Конституційного Суду, зокрема, не може бути призначена на посаду особа, яка на день призначення має громадянство іншої держави.

Суддя Конституційного Суду не може суміщати свою посаду з будь-якою посадою в органі державної влади або органі місцевого самоврядування, органі професійного правничого самоврядування, зі статусом народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, з іншим представницьким мандатом, з адвокатською діяльністю, з підприємницькою діяльністю, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати будь-яку іншу оплачувану роботу або отримувати іншу винагороду, за винятком здійснення викладацької, наукової чи творчої діяльності та отримання винагороди за неї, а також не може входити до складу керівного органу чи наглядової ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку”.

Читайте також: Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо розвитку інституту старост

Закон про розвиток інституту старост Верховна Рада прийняла 15 квітня. Тоді документ підтримали 239 народних депутатів. Закон про розвиток інституту старост передбачає зміни в закон "Про місцеве самоврядування в Україні. Зокрема, він визначає поняття "Старостинський округ", уточнює статус старости.

Обирати чи призначати старост? Якими мають бути повноваження старост, і чи зможуть вони впливати на рішення ради громади, відстоювати інтереси жителів старостинського округу? Що про це думають у самих громадах? Читайте в матеріалі Олександри Дем’яненко "Який староста потрібен громаді?".