UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада схвалила закони, які наближають Україну до безвізового режиму

Верховна Рада України проголосувала за зміни до КПК необхідні для безвізового режиму з ЄС.

Верховна Рада України у другому читанні розглянула законопроект № 2123а "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо запобігання та протидії політичній корупції", який пропонує ввести (починаючи з 2017 р.) пряме державне фінансування політичних партій, і прийняла його ... голосами.

"Не хочу повторюватися, але четвер - дійсно вирішальний день. Голосуються антикорупційні закони, від яких залежить безвізовий режим. Це прямо зазначено в заяві Єврокомісії. Один з них - про запобігання політичній корупції, №2123-а. Якщо він запрацює, то повністю змінить українську політику. Не відразу, не за день-два, але змінить", - написав на своїй сторінці в Facebook вранці народний депутат Сергій Лещенко.

У першому читанні депутати також розглянули законопроект №2654 "Про внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення застосування застави за вчинення корупційних злочинів".

Був також прийнятий ... голосами законопроект № 3040 "Про Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів", і ... голосами № 3041 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реалізації рекомендації, наданої в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України щодо забезпечення функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів".

Депутати прийняли також зміни в Кримінальний процесуальний кодекс необхідні для безвізового режиму з ЄС, а саме законопроект № 2542а "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу щодо виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України щодо уточнення підслідності органів досудового розслідування". За це рішення проголосували ....

Напередодні представництво Європейського Союзу в Україні вітало і висловлювало "великий інтерес" до вирішення Верховної Ради присвятити 8 жовтня прийняттю законів, необхідних для скасування короткострокових віз для українців з боку Євросоюзу. У Євросоюзі також підкреслили, що візова лібералізація між ЄС і Україною країнами є "важливою спільною метою".

У свою чергу, Київ сподівався оголошення безвізового режиму з країнами ЄС на цьогорічному саміті Східного партнерства, який відбувася у Ризі. Однак цього не сталося. Тоді європейська сторона поянила, що Києв не виконав усіх вимог. В ЄС заявили, що якщо місія ЄС позитивно оцінить реформи України в кінці 2015 року, в 2016 році безвізовий режим буде наданий Україні.