UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада розгляне пропозицію про скасування закону про імпічмент

Закон був прийнятий за спрощеною процедурою і має ряд системних недоліків

Прийнятий поспішно за спрощеною процедурою закон про імпічмент має ряд порушень регламенту, а значить, є практично нездійсненним при його можливому застосуванні, оскільки може бути оскаржений. Саме тому ряд депутатів різних фракцій звернувся до Регламентного комітету з пропозицією скасувати рішення про прийняття проекту закону про імпічмент і відправити закон на доопрацювання.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект містить низку системних недоліків. Зокрема, велика частина його положень є компіляцією норм Регламенту Верховної Ради України та прийнятого Верховною Радою України восьмого скликання в цілому проекту Закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальні тимчасові слідчі комісії і тимчасовв спеціальні комісії Верховної Ради України.

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, розглянувши проект постанови, рекомендував парламенту прийняти законопроект №1012-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 10.09.2019 року про прийняття в цілому як Закону проекту Закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

"Враховуючи викладене, пропонується скасувати рішення Верховної Ради України від 10 вересня 2019 року про прийняття в цілому як закону проекту Закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) (реєстр. № 1012 від 29.08.2019) як таке, що прийняте з грубим порушенням Регламенту", - сказано в рішенні Регламентного комітету, яке буде поставлено на голосування.

Нагадаємо, що Верховна Рада у вівторок, 10 вересня, прийняла за основу і в цілому законопроєкт №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)". У фракціях "Європейська солідарність" і "Голос" заявили про те, що більшість Ради під час голосування в цілому за проєкт закону знехтувала нормами регламенту, які забороняють приймати законопроєкт за основу і в цілому, якщо є заперечення депутатів.