UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ратифікувала угоду про оперативне співробітництво України та Європолу

Законопроект підтримали 234 народних депутата.

Верховна Рада України на пленарному засіданні у середу, 12 липня, ухвалила законопроект №0152 "Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським поліцейським офісом про оперативне і стратегічне співробітництво", повідомляє прес-служба ВР.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що ратифікація цього документа викликана необхідністю прийняття Україною подальших заходів щодо посилення міжнародного співробітництва у сфері боротьби зі злочинністю. Вона також повинна продемонструвати європейським партнерам країни послідовність дій України в питанні впровадження дієвих механізмів такого співробітництва.

Крім того, питання укладення цієї Угоди включено Європейською комісією у План дій для України щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

"Набуття чинності Угоди між Україною та Європейським поліцейським офісом про оперативне і стратегічне співробітництво дозволить: суттєво розширити формат співпраці; здійснювати обмін оперативною інформацією в рамках кримінальних проваджень; брати участь у спільних заходах з розслідування значно ширшого кола злочинів; встановлювати місцезнаходження осіб, причетних до вчинення злочинів; брати участь в аналізі оперативної інформації, а також створювати міжнародні спільні слідчі групи", - йдеться в пояснювальній записці.

Угода між Україною та Європейським поліцейським офісом була укладена згідно з розпорядженням президента України № 212/2016-рп від 2 липня 2016 року. І підписана в Гаазі 14 грудня 2016 року. Україна повинна повідомити Європейський поліцейський офіс про завершення ратифікації цієї Угоди на внутрішньодержавному рівні. Після цього Європол відправить Україні повідомлення про отримання та прийняття повідомлення, після чого Угода набуде чинності. Реалізація проекту не потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

Раніше Європол уклав угоди про співробітництво з правоохоронними органами Австралії, Канади, США, Ісландії, Норвегії, Монако, Швейцарії, Албанії, Македонії, Молдови і двома міжнародними організаціями: Євроюстом та Інтерполом.