UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада провалила законопроєкти про обіг цивільної вогнепальної зброї

Парламент розглядав два подібні документи.

Верховна Рада провалила голосування за обидва законопроєкти про обіг вогнепальної зброї. Так, рекомендований комітетом документ №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» у першому читанні підтримали 88 народних депутатів при необхідних 226. Направлення документу на доопрацювання підтримали 209 парламентаріїв, а повернення суб'єкту ініціативи - 214.

Документ визначав застосовувані терміни і поняття, а також засади держполітики у сфері обігу вогнепальної цивільної зброї та бойових припасів до неї. Законопроєкт також встановлював п’ять категорій цивільної вогнепальної зброї.

У законопроєкті йшлося про запровадження Посвідчення власника зброї, у якому зазначатимуться категорії зброї, яку може мати громадянин. Пропонувалося впровадити на кожну одиницю зброї технічний паспорт, у якому мають вказуватися дані про власника та серійний номер зброї.

Згідно із законопроєктом, Посвідчення власника зброї могли б отримати дієздатні громадяни України, які:

Документ передбачає запровадження обов’язкового страхування цивільної відповідальності за шкоду, яку можна буде заподіяти третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Також у документі йшлося про запровадження Єдиного державного реєстру цивільної зброї та засади його ведення. У документі перелічувалися заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

При цьому проєкт закону №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси» підтримали 74 народні депутати. За направлення документу на доопрацювання в комітет проголосували 173 парламентарії.

Документ встановлював право на володіння зброєю та боєприпасами, а також визначав умови, порядок та правила їх придбання фізичними і юридичними особами. Крім того, проєкт закону визначав умови:

Документ визначав перелік повноважень органів державної влади та управління у сферах обігу зброї та боєприпасів і надання послуг, пов'язаних із ][ використанням. Також в документі йшлося про регламентацію використання зброї суб’єктами господарювання, що мають ліцензію на охоронну діяльності.

Також проєкт закону пропонував запровадити ліцензування діяльності у галузі виробництва зброї та боєприпасів військового призначення.

Документ пропонував посилити відповідальність за незаконне використання короткоствольної вогнепальної зброї. Законопроєкт регламентував обіг пневматичної зброї.

Читайте також: Аваков не хоче, щоб українці володіли зброєю і «покурювали травку»

Раніше повідомлялося про те, що МВС та Нацполіція підтримує ухвалення закону про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів. Однак, вони виступають проти обігу короткоствольної зброї.

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, право приватних осіб на вогнепальну зброю підтримали 23% опитаних, проти висловилися 75%, вагаються з відповіддю 2%. При цьому підтримка права на зброю зросла з 13% до 20-24%, у порівнянні з 2014 року.

Найбільше право на зброю підтримують виборці партії "Свобода" – 37%, а 57% проти. Найменший рівень підтримки – серед виборців "Української стратегії Гройсмана" (12%), ОПЗЖ (14%) і "Батьківщини" (16%).