Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №2335 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо визнання особою без громадянства". Документ підтримав 331 народний депутат.
Закон визначає процедуру визнання людини особою без громадянства. Це в подальшому дозволить таким особам законно перебувати в Україні, отримати документ, що посвідчує їх особу і підтверджує законність проживання на території країни - вид на проживання і посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.
Так, в документі йдеться про те, що люди, які отримали статус осіб без громадянства і живуть з таким статусом в Україні більше двох років, зможуть отримати дозвіл на імміграцію і вид на проживання.
Крім того, закон вносить зміни до Кодексу адміністративного судочинства і закони України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про імміграцію", "Про безоплатну правову допомогу", "Про судовий збір", "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", "Про виконавче провадження" та інші.
Нагадаємо, в грудні 2019 року президент Володимир Зеленський зареєстрував законопроект №2590 "Про внесення змін у деякі закони України з питань громадянства". Проте в травні цього року депутати відклали розгляд даного документа.
Докладніше про те, які ризики та загрози несе законопроект 2590, який влада анонсувала як лібералізацію державної політики щодо подвійного громадянства? Що буде з російським громадянством жителів окупованих Криму та частини Донбасу? Про це читайте в статті доцента кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка Ольги Поєдинок "Біпатріди в законі?".