UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла за основу законопроект про пом'якшення "пивної реформи"

Вартість ліцензії на оптову продаж пива для міні-пивоварень зменшили до 30 тисяч грн.

Верховна Рада у вівторок, 14 липня, з другої спроби прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива", який знижує вартість ліцензії на оптову продаж пива для міні-пивоварень. Таким чином річна плата за ліцензію на право оптової торгівлі для малих виробників пива, обсяг власного виробництва і продажу яких не перевищує 3 тисячі гектолітрів на рік, зменшено з 500 тисяч до 30 тисяч грн.

За законопроект №2071-д проголосували 230 народних депутатів, далі законопроект буде обговорюватися в комітеті до другого читання.

"В цілому законопроект не скасовує ліцензію на оптову і роздрібну торгівлю пива і обов'язкова наявність контрольно-касових апаратів. Проект не виключає пиво з алкогольних напоїв і не скасовує існуючі обмеження щодо продажу пива", - сказала автор документа, депутат від фракції "Блок Петра Порошенко" Ніна Південця в ході засідання парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №2071-д, уточнено умови здійснення реклами різних категорій алкогольної продукції, встановлено заборону на розповсюдження реклами про проведення розважальних заходів, конкурсів, лотерей, розіграшів призів, якщо умовою надання права участі в таких заходах є придбання або споживання алкогольних напоїв. При цьому законопроект зберігає можливість спонсорства для пивних компаній на телебаченні і радіо своєї продукції.

Читайте також: У Мінрегіоні натякнули, щоб українці платили "комуналку" за рахунок економії на алкоголі і палінні

З 1 липня 2015 Року в силу вступили зміни до Податкового кодексу про віднесення пива до алкогольних напоїв, ухвалені Радою в 2014-му році. У зв'язку з цим ввелисертификацию та атестацію виробництва пива, а також були введені сертифікат відповідності продукції, ліцензія на імпорт і експорт пива. Передбачені нові вимоги до маркування цієї продукції, також введено заборону на використання брендованого обладнання: меблів, келихів, парасольок тощо; спонсорство спортивних команд. Також від виробників пива з міцністю більше 8,5% тепер вимагають використання акцизних марок, як для вина і міцного алкоголю.

У червні Кабмін кабмін прийняв постанову, згідно з якою мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої в Україні зростуть у два етапи на 25-40%. Ціна найдешевшої горілки може зрости з 40 грн. до 55 грн, віскі - з 88,5 грн до 109 грн, коньяку - з 59 до 84 грн. Вино подорожчає з 20 до 27 грн (ігристе - з 33 грн до 50 грн) за пляшку. Документ на першому етапі визначає мінімальні ціни до 30 серпня, на другому - з 1 вересня.