UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла за основу закон про санкції за фінансування тероризму

Рішення про застосування санкцій буде приймати РНБО, а вводити в дію - указ президента України.

Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект про санкції щодо юридичних та фізичних осіб, підозрюваних у злочинах проти територіальної цілісності України та її громадян.

За проголосували 243 народних депутати.

Як відомо, уряд України ініціював введення санкцій щодо 172 фізичних осіб і 65 юридичних осіб Росії та інших країн за підтримку та фінансування тероризму в Україні.

Законопроектом передбачається можливість введення 29 видів санкцій до юридичних та фізичних осіб, які фінансують тероризм і підтримують окупацію Криму.

Серед цих видів - блокування та замороження активів, заборона на діяльність на території України, мовлення і роботу в інтернет-просторі, приватизацію, користування ліцензіями, а також транзит через її територію. Передбачаються також спеціальні економічні заходи у вигляді ліцензування, заборони на фінансові операції, а також "звичайні санкції: заборона на в'їзд і переміщення".

Передбачається також можливість заборони діяльності партій, рухів та громадських об'єднань.

Згідно з законопроектом, передбачається можливість введення 29 видів санкцій до юридичних та фізичних осіб, які фінансують тероризм і підтримують окупацію Криму. Санкції можуть застосовуватись Україною щодо іноземної держави, іноземної юридичної або фізичної особи, громадян України, юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, а також інших суб'єктів.

Підставою для введення санкцій вважаються "дії іноземної держави, іноземної юридичної або фізичної особи, інших суб'єктів, які створюють реальні і потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, її економічній самостійності та/або порушують права і свободи людини та громадянина, інтереси суспільства і держави, призводять до окупації території, експропріації або обмеження права власності, заподіяння майнової шкоди, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод".

Рішення про внесення змін до санкцій приймає РНБО з власної ініціативи або на підставі пропозицій органів державної влади, зазначених у частині 1 цієї статті.

Рішення про скасування санкцій приймає РНБО у разі, якщо застосування санкцій призвело до досягнення мети їхнього застосування.!zn