UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада ухвалила законопроєкт про середню освіту із мовною нормою

За документ проголосували 327 парламентаріїв.

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроєкт №0901 "Про середню освіту". "За" проголосували 327 народних депутатів.

Документом передбачено, що особи, які належать до національних меншин України, мови яких не є офіційними мовами ЄС, отримують у державних, комунальних чи корпоративних установах освіти базову і профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу.

Також в законопроєкті прописано, що діти, які належать до нацменшин і їхньою рідною мовою є офіційна мова ЄС, навчаються державною мовою в обсязі не менше 20% річного обсягу навчального часу. При цьому з п'ятого класу цей обсяг щорічно збільшується (не менш 40% в 9-му класі). А профільну середню освіту такі учні отримують державною мовою в обсязі не менше 60% річного обсягу навчального часу.

У законі також йдеться про те, що освітні програми установ загальної та середньої освіти можуть передбачати вивчення одного або декількох навчальних предметів (інтегрованих курсів) разом з державною мовою, англійською або іншою офіційною мовою Європейського Союзу.

Крім того закон визначає три рівні загальної середньої освіти: початкова освіта (I рівень), базова середня освіта (II рівень), профільна середня освіта (III рівень).

Відповідно до закону, тривалість отримання повної загальної середньої освіти на кожному її рівні можна змінювати (продовжувати або скорочувати). Це залежить від форми отримання освіти.

Детальніше про те, чому документ, який повинен був змінити все, вийшов нездатним здійснити прорив читайте в статті Інни Совсун "Революція в школі відміняється" для тижневика "Дзеркало тижня.Україна".