UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла у другому читанні законопроект про "злодіїв в законі"

За документ проголосували понад 230 депутатів.

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №2513 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинним співтовариством (повторне друге читання)". За документ проголосували 236 депутатів.

У комітеті з питань правоохоронної діяльності заявили про те, що при підготовці законопроекту до повторного другого читання, відійшли від концепції вводити кримінальну відповідальність тільки за звання "злодія в законі".

Документом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна за створення злочинної організації, керівництво організацією або її структурами. За участь у злочинній організації загрожує від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Посадовій особі, яка створює злочинну організацію або входить в неї, загрожує позбавлення волі від 8 до 13 років з конфіскацією майна.

За створення злочинного співтовариства і керівництво ним закон пропонує карати позбавленням волі від 10 до 15 років з конфіскацією майна. Якщо ж таке співтовариство створив суб'єкт підвищеного злочинного впливу, в тому числі і "злодій в законі", а також якщо він керує або входить в таке співтовариство, то йому загрожує від 12 до 15 років в'язниці з конфіскацією майна.

Також закон передбачає кримінальну відповідальність за організацію, сприяння в проведенні або участь у злочинному зборах (сходці).

Читайте також: Бойовики "ЛНР" погодилися на відкриття КПВВ "Золоте" — очільник Луганської ОДА

Нагадаємо, 19 грудня 2019 Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону, яким пропонувалося ввести кримінальну відповідальність за статус "злодія в законі", участь у "злодійських сходках" і членство в злочинних співтовариствах.

Під час засідання 4 лютого депутати не змогли прийняти у другому читанні відповідний законопроект. Натомість парламентарії відправили документ на доопрацювання для повторного другого читання. Безпосередньо профільний комітет рекомендував Раді прийняти закон ще 4 лютого.