Верховна Рада України прийняла закон про основи державної регіональної політики.
Відповідний законопроект був прийнятий в цілому на засіданні в четвер 254 голосами.
"Саме цей законопроект покликаний забезпечити розвиток регіональних стратегій шляхом фінансування, в тому числі і за рахунок коштів Європейського союзу. Тому він дуже важливий. Він створює механізми абсолютно відкриті, публічні щодо реалізації регіональних стратегій в кожному регіоні України", - прокоментував важливість закону спікер парламенту Володимир Гройсман.
Згідно з прийнятим законом, регіональні ради будуть ініціювати і забезпечувати розробку і прийняття регіональних стратегій розвитку та планів їх реалізації.
У законі передбачається, що державна підтримка регіонального розвитку за рахунок коштів держбюждету, зокрема, державного фонду регіонального розвитку здійснюється згідно з бюджетним кодексом.
Законом вводяться нові поняття: "макрорегіон" (об'єднання декількох регіонів) і "микрорегіон" (частина регіону). Згідно із законом, регіонами є області, автономна Республіка Крим, міста державного підпорядкування Київ і Севастополь.
Як повідомлялося, відповідний законопроект прийнятий у першому читанні 4 липня 2014 року. Остаточно прийнятий він був тільки 5 лютого 2015 року.
Також парламент 5 лютого прийняв ще один закон, що сприяє реформі децентралізації, дозволяє територіальним громадам добровільно об'єднуватися.
Згідно з законом, невеликі села при об'єднанні, не втрачаючи статусу села, "зможуть отримати 60% прибуткового податку з громадян".
Спікер парламенту зазначив, що громади зможуть самостійно розпоряджатися своїми землями, "зможуть незалежно від району і області затверджувати власні бюджети, тобто отримати повну фінансову незалежність, незалежність компетенції з надання послуг мешканцям".
Раніше повідомлялося, що глава Мінрегіону Зубко обіцяв регіонах залишити 60% зібраних податків після децентралізації.