UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла за основу законопроєкт про вдосконалення управління відходами

Штрафи за забруднення навколишнього середовища зростуть.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 21 липня прийняла за основу законопроєкт №2207-1-д щодо вдосконалення системи управління відходами в Україні. «За» проголосували 234 депутати.

Документ запроваджує в національне законодавство принципи та положення законодавства ЄС у сфері управління відходами. На думку законотворців, це дозволить покращити стан навколишнього середовища в Україні та досягнути сталого розвитку.

Зокрема, законопроєктом впроваджуються: ієрархія управління, вимоги до розширеної відповідальності виробника, система довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Крім цього, передбачено створення інформаційної системи управління відходами, яка має значно спростити облік та звітність, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами.

А запровадження підсистеми відкритих реєстрів забезпечить доступ до інформації утворювачів та володільців відходів громадськості.

Також пропонується: посилити контроль за збиранням та обробленням небезпечних відходів та вимоги до ліцензування такої діяльності; встановити порядок збирання, вивезення та оброблення муніципальних відходів; забезпечити роботу системи роздільного збирання та рециклінгу відходів; встановити вимоги до якісного надання послуги з управління відходами і нарахування плати за неї.

Проєкт також передбачає посилення адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами (збільшено штрафи за забруднення навколишнього середовища).

Читайте також: Міненерго видає ліцензії на утилізацію відходів без перевірки дотримання ліцензійних умов

Україна – єдина країна в Європі, яка досі живе за старим законом, прийнятим іще 1998 року. Відтоді ситуація в сфері поводження з відходами , практично, не змінилася.

Звісно, всі причетні до проблематики розуміють, що треба щось змінювати і приймати нові законодавчі акти, які б регулювали й упроваджували зрозумілі правила на ринку відходів України. Як це має бути реалізовано, читайте у статті Олександра Лимаря «То чи буде новий Закон про управління відходами в Україні?» у ZN.UA.