Верховна Рада проголосувала за відставку Андрія Тарана з посади міністра оборони. Таке рішення підтримав 341 депутат.
Фракції голосували так:
- «Слуга народу» - 220 «за»;
- ОПЗЖ - 18 «за»;
- «Європейська солідарність» - 24 «за»;
- «Батьківщина» - 17 «за»;
- «За майбутнє» - 12 «за»;
- «Голос» - 16 «за»;
- «Довіра» - 19 «за»;
- позафракційні – 15 «за».
Головою Міноборони планують призначити міністра реінтеграції окупованих територій Олексія Резнікова.
Як повідомляло ZN.UA, наполягав на призначенні міністром оборони Андрія Тарана голова Офісу президента Андрій Єрмак. Вони давно знають один одного і перебувають у приятельських стосунках. Довірливі відносини між ними виникли на ґрунті «Мінської теми». Зокрема, у вересні 2015 року Андрій Таран став членом підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську, де пропрацював до листопада того ж року.
Андрій Таран очолив Міністерство оборони у березні 2020 року. Тоді Верховна Рада відправила у відставку уряд Олексія Гончарука, а натомість затвердили склад уряду Дениса Шмигаля.
Як писало ZN.UA, команді президента не вдається залучити кадри з боку, тобто ті, хто не входить до числа чинних політиків і чиновників. Тому вирішення кадрових питань відбувається за рахунок переміщення призначенців усередині системи. Так, під час засідання фракції «Слуга Народу» 1 листопада, депутати розглянули низку кадрових питань.
Про те, на підставі яких принципів президент Зеленський будує свою кадрову політику, читайте у матеріалі Інни Ведернікової «За законом прайду. Як Зеленський вирішує кадрове питання».