В ідеалі, парламент, президент і уряд мають виробити спільну позицію і вжити рішучих заходів. При цьому не має йтися про вихід із Ради Європи: такий крок негативно позначився б не тільки на іміджі Україні, а й на реалізації всієї політики євроінтеграції. Києву необхідно виробити інші заходи, які дозволять продемонструвати організації, що вона прийняла помилкове рішення.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, нині в українській столиці активно обговорюється питання закриття Офісу Ради Європи. Думають про обмеження контактів на політичному рівні.
"Під сумнівом і обов'язковість майбутніх рекомендацій органів Ради Європи, у тому числі й Венеційської комісії. При цьому Києву також слід чітко сформулювати відповідь на запитання: "Чого вимагає Україна за своє повернення?", - зазначає оглядач. - Однак чи готова українська влада зайняти жорстку позицію до організації, котра зрадила сама себе? Чи вистачить політичної волі? Почуття гідності та інстинкт самозбереження диктують вибір цього сценарію. Адже якщо українська влада обмежиться півзаходами, то це призведе не тільки до подальшого ігнорування інтересів України, а й до того, що світова спільнота з часом остаточно змириться з анексією Криму і вибачить агресору".
Детальніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".