UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позачергове засідання Ради цього тижня буде, але "антиколомойський" законопроєкт на ньому не розглядатимуть – ZN.UA

Поки фракції не подали жодної своєї правки до банківського законопроєкту.

Засідання Верховної Ради, під час якого депутати планують розглянути "антиколомойський" законопроект скоріше за все відбудеться у вівторок, 12 травня, повідомило джерело ZN.UA у парламенті. При цьому на даний момент ще жодна із фракцій не подала власних правок до банківського законопроєкту. Із позафракційних це зробив лише один народний депутат.

Кінцева таблиця прєкту закону містить близько 230 поправок, які можна прийняти за один день. Прийняття законопроекту дозволить Україні розпочати нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Однак цього тижня Верховна Рада може зібратися на позачергове засідання для того, щоб розглянути інші питання. Станом на 16:00 було зібрано 140 підписів щодо його проведення. Якщо до завтра підписів буде 150, впродовж наступних трьох днів голова парламенту Дмитро Разумков має скликати депутатів до сесійної зали.

Читайте також: Рада підтримала прискорений розгляд "антиколомойського" законопроекту: як голосували фракції

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні банківський законопроєкт, відомий також як "антиколомойськй". Однак, до другого читання документа депутати зареєстрували 16 тисяч правок. Це стало рекордом для українського парламенту.

Для того, щоб розглянути законопроєкт у прискореному режимі депутати внесли зміни до регламенту Верховної Ради. При цьому депутатам фракції "Слуга народу" не вистачило власних голосів, як у випадку і з прийняттям безпосередньо "антиколомойського" законопроєкту.

У свою чергу "Європейська солідарність", "Голос" і "Батьківщина" взагалі не натискали зелених кнопок за зміни до регламенту. Адже змінений регламент створює ризики для функціонування опозиції в парламенті і в цілому для демократії. 30 квітня Рада підтримала прискорений розгляд банківського законопроєкту.

"Антиколомойський" законопроєкт передбачає заборону на повернення колишнім власникам націоналізованих банків.

Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокризис" ZN.UA.