UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада підтримала оптимізацію функціонування центрів надання адмінпослуг

Законопроект ухвалили у першому читанні.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 2679 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі". За документ проголосував 261 депутат.

Згідно з пояснювальною запискою, закон передбачає оптимізацію мережі та функціонування ЦНАП. Зокрема, пропонується ліквідувати центри надання адмінпослуг, утворені районними держадміністраціями. А надавати послуги пропонується лише у ЦНАП органів місцевого самоврядування. Документ також передбачає надання Кабміну повноважень встановлювати вимоги до ЦНАП.

Передбачено надання послуг не через ЦНАП, а у ЦНАП. Тобто адмінпослуги надаватимуться розташованими у ЦНАП представниками суб'єктів надання адміністративних послуг, адміністраторами або через адміністраторів шляхом їх взаємодії з суб'єктами надання адміністративних послуг.

Реалізація закону дозволить надавати у ЦНАП усі послуги на відповідній території. Так, у ЦНАП надаватимуться всі адмінпослуги органів місцевого самоврядування, територіальних органів виконавчої влади, а також адміністративні послуги за договорами щодо обслуговування у ЦНАП жителів інших територіальних громад; у ЦНАП також надаватимуться інші публічні послуги.

Також пропонується утворювати ЦНАП у всіх населених пунктах, де проживає понад 1 тисяча осіб. Також, згідно з документом, врегульовувати питань утворення ЦНАП будуть об'єднані територіальні громади, а старости отримуватимуть окремі функції адміністратора.

Окрім того, пропонується удосконалити доступ до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі, зокрема:

- ліквідувати Єдиний державний портал адміністративних послуг;

- утворити Єдиний державний веб-портал електронних послуг;

- визначити повноваження Кабміну з питань функціонування Єдиного державного веб-порталу електронних послуг;

Законопроект також уточнює термін "адміністративна послуга" – у випадках, визначених законом адміністративні послуги можуть надаватися без подання заяви; дії органів влади, пов'язані з реалізацією прав осіб також визнаються адміністративними послугами.

Документом передбачений дозвіл на надання результатів адмінпослуг іншими видами поштових відправлень, а не лише рекомендованим листом. Законопроект пропонує запровадити механізм моніторингу якості надання адміністративних послуг, зокрема надання повноважень Міністерству цифрової трансформації встановлювати порядок та показники моніторингу та порядок оприлюднення результатів моніторингу.

Також Мінцифрі та обласним державним адміністраціям хочуть надати повноваження звертатися до адміністративного суду щодо захисту прав осіб у сфері надання адміністративних послуг.

Читайте також: ЦНАПи почнуть видавати водійські права і техпаспорт

Нагадаємо, в лютому у сервісній зоні КПВВ "Чонгар", що у Херсонській області, відкрили Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). До нього звертаються за консультацією і жителі Криму. Найбільше вони потребують надання саме паспортних послуг.

Детальніше про те, що вже зробила влада з того, що обіцяла на рахунок вказаного ЦНАП, читайте у статті Миколи Мирного "Мінреінтеграції за пів року обіцяє повноцінну роботу хабу на КПВВ "Чонгар".