UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада не розглядатиме проект закону про "вбивство" НАБУ, САП, НАЗК та ДБР – Найєм

Законопроект, що посилює парламентський контроль за відповідними органами, знято з порядку денного, він не розглядатиметься ВР.

Законопроект7362, що дозволяє звільняти керівників Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Державного бюро розслідувань (ДБР) рішенням парламенту, не розглядатиметься Верховною Радою України, повідомив народний депутат Мустафа Найєм ("Блок Петра Порошенко").

"Вони відступили. Законопроект, який надавав парламенту право одноосібного звільнення голови НАБУ, САП та членів НАЗК, знято з порядку денного, він НЕ розглядатиметься Верховною Радою. Секретаріати парламентських фракцій вже отримали оновлений порядок денний, в якому немає проекту №7362", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

На думку депутата, свою роль у цьому питанні зіграли реакція на даний законопроект громадськості та ЗМІ, а також позиція низки окремих політиків.

"Коли-небудь події цієї ночі увійдуть до підручників історії. Зараз просто повірте на слово: тверезість окремих політиків, реакція громадськості, ЗМІ та особисті контакти безлічі активістів у міжнародних організаціях зіграли не останню роль в цій історії", - додав він.

Тим не менш, Найєм переконаний у тому, що атаки на антикорупційні органи в країні триватимуть.

"Звичайно, це ще не перемога - атаки на антикорупційні органи продовжаться, але вже точно не зрада - тимчасово ми протрималися, і завдяки і в першу чергу, тому що нам не байдуже, але вчимося домагатися результату не лише вулицею. Хто програв і так очевидно - документ подавався за особистими підписами керівників двох фракцій – БПП ("Блок Петра Порошенка" - ред.) і "Народного фронту". Виграли всі ми", - резюмував політик.

Нагадаємо, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній Раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП і НАЗК та ДБР рішенням парламенту. Згідно чинного законодавства, обов'язковою умовою звільнення, зокрема, директора НАБУ, є негативні висновки аудиту відомства.

Законопроект був зареєстрований на тлі заяв США, Європейського Союзу та Британії про неприпустимість послаблення українських антикорупційних органів, у першу чергу, НАБУ.