UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада не розглядатиме цього тижня законопроекти про мирні збори

Незважаючи на те, що на порядку денному парламенту на 22-25 жовтня у четвер є два законопроекти про свободу мирних зборів, спікер Рибак запевняє, що Рада їх розглядати не буде.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак заявляє, що наступного пленарного тижня парламент не планує розглядати законопроекти про мирні збори.

"Мирні збори - такі закони цього тижня ми не плануємо", - сказав Рибак на брифінгу у понеділок, 21 жовтня в Києві.

У той же час, на порядку денному парламенту на 22-25 жовтня у четвер є два законопроекти про свободу мирних зборів - проект народного депутата Андрія Шевченка (фракція "Батьківщина") та проект народного депутата Володимира Курінного (фракція "УДАР") - законопроекти №2508а і №2508а-1.

Уранці перед будівлею Ради, де проходило засідання погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів парламенту, зібралося кілька десятків представників громадських організацій, профспілок, молодіжних, правозахисних організацій, які вимагали від народних депутатів не ухвалювати законопроект №2508а. Учасники акції тримали плакат "Ми проти поліцейської держави".

На думку представників громадських організацій, прийняття даного законопроекту різко збільшить кількість неправоможних судових заборон мирних зборів, оскільки узаконить обов'язок повідомляти владу про протести не пізніше як за 48 годин до їхнього початку і ліквідує спонтанні протести.

Як повідомлялося, 11 квітня 2013 року палата суддів Європейського суду з прав людини під час розгляду справи громадянина України Олексія Вєрєнцова проти України прийшла до висновку про те, що в Україні існує 20-тирічна прогалина у законодавстві про свободу мирних зборів і закликала Україну до проведення невідкладних реформ.

9 жовтня народний депутат Шевченко повідомив, що парламентський комітет з прав людини підтримав законопроект №2508-а "Про свободу мирних зборів", розроблений представниками влади та опозиційними парламентаріями.

"В умовах згортання громадянських прав і свобод ми віримо, що наш законопроект дозволить зберегти право на мирний протест", - вважає Шевченко.

"Прийняття закону про мирні зборів - на контролі Ради Європи. Я підтримую цей законопроект, оскільки під ним є підписи представників коаліції та опозиції. Він має шанс отримати найбільшу кількість голосів у парламенті", - заявив народний депутат Партії регіонів Іван Попеску.

Законопроект передбачає внесення змін до дев'яти діючих законів, зокрема, вилучення з Кодексу про адміністративні правопорушення статті про покарання організаторів та учасників акцій протесту. Також документ гарантує право на спонтанні збори, без попереднього повідомлення влади.

Комітет також розглянув альтернативний законопроект, розроблений фракцією "УДАР", проте проект закону №2508-а підтримали, як більш узгоджений між представниками різних фракцій, відомств і громадських активістів.

Автори законопроекту "Про свободу мирних зборів" №2508-а Шевченко, Юрій Мірошниченко, Григорій Немиря, Сергій Тігіпко, Гайдаш Іштван, Мустафа Джемілєв, Ірина Луценко, Василь Самойленко. !zn

Читайте також:

Азаров похвалився Франції, що українців не розганяють водометами

За рік понад 100 організаторів акцій протесту було притягнуто до відповідальності

Правозахисники пропонують узаконити спонтанні мітинги

Євросуд вимагає від України прийняти закон про мирні збори